piątek, 10 października 2014

Zaproszenie do projektu „Migające Miasto”


Projekt "Migające Miasto" został stworzony przez pasjonatów polskiego języka migowego z Pomorza. Dofinansowany w ramach funduszu Akumulator Społeczny ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.



Polski Język Migowy – PJM - jest naturalnym językiem wizualno-przestrzennym społeczności Głuchych. W odróżnieniu od języków fonicznych wypowiedzi są konstruowane na gruncie modalności wzrokowej, a nie słuchowej. PJM posiada własną strukturę gramatyczną: składnię, morfologię, fonetykę itd. Polskiego Języka Migowego nie należy mylić z Systemem Językowo-Migowym (SJM), który nie pełni funkcji języka naturalnego. Użycie SJM polega na posługiwaniu się językiem mówionym przy jednoczesnym użyciu znaków migowych. 



Przygotowaliśmy szkolenie polskiego języka migowego dedykowane wolontariuszom i wolontariuszkom organizacji pozarządowych wspierających osoby komunikujące się w języku migowym. 


W programie szkolenia zaplanowaliśmy naukę: 
  • Polskiego Języka Migowego (PJM) – naturalnego języka, którym posługują się osoby Głuche i Głuchoniewidome
  • Kultury Głuchych
  • Savoir-vivru w kontakcie z użytkownikami Polskiego Języka Migowego.

Program będzie obejmował 54 godziny nauczania PJM, który pozwoli uzyskać umiejętności posługiwania się tym językiem na poziomie podstawowym. 



Na końcowym etapie odbędzie się egzamin z umiejętności komunikacji. Osobami egzaminującymi będą również osoby, których pierwszym językiem jest PJM.



W skrócie: 
  • Masz podpisane porozumienie wolontariacie z organizacją, która wspiera/kontaktuje się z osobami Głuchymi lub Głuchoniewidomymi? 
  • Chcesz nauczyć się polskiego języka migowego?
  • Masz czas w środy i piątki od 17.00 do 20.00? 

Zgłoś się do projektu „Migające Miasto”! 


Wypełnij formularz zgłoszeniowy i przyjdź na spotkanie rekrutacyjno-organizacyjne w piątek 17 października na godzinę 18.00 na ul. Miszewskiego 17 pok.307 - III piętro (W siedzibie Stowarzyszenia TOLERADO). 

Decyduje kolejność zgłoszeń (wysłanie formularza na adres: migajace3miasto@gmail.com maksymalnie do 17.10. do godziny 17.00)
Link do formularza.

Informacje organizacyjne:

Czas: Program obejmuje 54 godziny zajęć, które odbędą się podczas 18 spotkań 3 godzinnych. Zajęcia będą w środy i piątki w godzinach od 17. do 20.00 od 22 października do 22 grudnia.

Miejsce: Gdańsk ul. Miszewskiego 17 pok.307 - III piętro (W siedzibie Stowarzyszenia TOLERADO).

Warunki: Udział w projekcie jest bezpłatny. Każdy uczestnik musi zadeklarować gotowość do obecności na co najmniej 15 spotkaniach (80% szkolenia). Wraz z formularzem uczestnik przekazuje kopię porozumienia wolontariackiego z organizacją wspierającą osoby Głuche lub Głuchoniewidome.

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń do nas: migajace3miasto@gmail.com / 66 99 020 77



  

Projekt finansowany w funduszu Akumulator Społeczny ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz