piątek, 24 kwietnia 2015

Nic o nas bez nas

20 kwietnia 2015 r. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbyła się ogólnopolska debata środowisk osób niepełnosprawnych zatytułowana 
„Nic o nas bez nas.
Wdrażanie Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych na serio”,
Organizatorami byli: Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych, Unia Metropolii Polskich oraz Stowarzyszenie Gdański Obszar Metropolitarny.
W debacie uczestniczyły różne środowiska: osoby z niepełnosprawnościami, przedstawiciele środowiska naukowego, parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej. Poruszono ważne zagadnienia polityki publicznej wobec niepełnosprawności oraz problemy związane z wdrażaniem Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.Jednostkę Pomorska także uczestniczyła w debacie – reprezentowały nas osoby głuchoniewidome oraz specjaliści.

Reportaż z debaty, migawki z jej przebiegu, ciekawe wypowiedzi i wywiady będzie można zobaczyć w programie „Świat nie jest taki zły” w najbliższą sobotę 25 kwietnia o godzinie 18 w TV Gdańsk.
Serdecznie zapraszam!

czwartek, 23 kwietnia 2015

Klub Piłki Dźwiękowej Osób Głuchoniewidomych

Zapraszam do Klubu Piłki Dźwiękowej Osób Głuchoniewidomych
Każdy kto był na którejś z czterech Olimpiad Osób Głuchoniewidomych w Konkurencjach Przeróżnych wie, że jedną z najbardziej emocjonujących konkurencji jest turniej piłki dźwiękowej. Czas przygotować się do kolejnej Olimpiady! Na zajęciach będziemy ćwiczyć orientację na boisku, techniki obrony i ataku, zmiany pozycji w trakcie gry, precyzję rzutu piłką. Przede wszystkim jednak będziemy się dobrze bawić!


Spotkania Klubu Piłki Dźwiękowej będą raz na dwa tygodnie w środy od 15.30 do 18.30. Zaczniemy treningi na sali gimnastycznej WTZ, jeśli okaże się dla nas za mała będziemy myśleć o większej sali treningowej.

Start 6 maja godzina 15:30


Co zabrać ze sobą? Wygodne dresy, jeśli ktoś ma to również ochraniacze na nogi i ręce (podobne stosuje się np. do jazdy na rolkach) i oczywiście UŚMIECH :)

Zgłoszenia do Kamili Skalskiej tel. 570 629 666 lub mail kskalska@tpg.org.pl


Zajęcia realizowane w ramach projektu „Rozkochać głuchoniewidomego w samodzielności”