czwartek, 7 lipca 2011

Zapraszamy do udziału w projekcie "Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II - Weź sprawy w swoje ręce"Projekt „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II – Weź sprawy w swoje ręce.” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pełni funkcję lidera projektu i wnosi 15% środków na jego realizację.
Więcej na stronie: www.mojapraca.org.pl

wtorek, 5 lipca 2011

Relacja ze spotkanie klubowego z grami - 25.06.2011

Wspólnie tworzymy Pomorską Jednostkę TPG - osoby głuchoniewidome, rodziny, przyjaciele, wolontariusze i wolontariuszki. O tym, że nie są to tylko puste słowa mogliśmy przekonać się podczas spotkania klubowego zorganizowanego w sobotę 25 czerwca 2011r. Tym razem czas wypełniły nam różnego rodzaju gry towarzyskie. Nasi podopieczni do wspólnej zabawy zachęcili także swoich najbliższych członków rodziny. Spotkanie było świetną okazją do tego, ażeby przypomnieć sobie ulubione gry z dzieciństwa. Wśród zebranych nie zabrakło entuzjastów chińczyka, rummikub oraz szachów. Na twarzach uczestników gier z łatwością można było rozpoznać radosny wyraz zwycięstwa albo gorycz porażki, jednak to ostanie można było zawsze uśmierzyć słodkim poczęstunkiem.
Przybyli na spotkanie Członkowie Klubu Osób Głuchoniewidomych mogli także przy pomocy wolontariusza wypełnić ankietę dotyczącą działalności Pomorskiej Jednostki TPG. W tym miejscu gorąco apelujemy także do pozostałych osób, które jeszcze nie dostarczyły ankiety o jej wypełnienie i odesłanie do biura Pomorskiej Jednostki TPG (koperta zwrotna z adresem oraz naklejonym znaczkiem została załączona do przesyłki z ankietą). Państwa odpowiedzi będą dla nas cenną wskazówką przy organizacji kolejnych spotkań klubowych.

Tu można obejrzeć kilka zdjęć ze spotkania:

Warsztaty arteterapeutyczne w Łucznicy!

Wiemy już, że w tym roku w Ośrodku Stowarzyszenia Akademia "Łucznica" odbędą się 2 tury warsztatów arteterapeutycznych. Pierwsza przeznaczona jest dla osób powyżej 40 roku życia. W drugim terminie spotkają się osoby poniżej 40 roku życia.

Informujemy, że zostały ustalone terminy warsztatów arteterapeutycznych w Łucznicy:
  1. Dla osób od 40 roku życia w zwyż w terminie 30.08-6.09.2011
  2. Dla osób poniżej 40 roku życia ( Sekcja Młodych) w terminie 19-26.09.2011.
Koszt udziału w warsztatach wynosi 200 zł od uczestnika.
Wolontariusze i tłumacze-przewodnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Osoby towarzyszące z rodziny płacą 200 zł.

Osoby zainteresowane prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do 18.07.2011. na adres biura w Warszawie (ul. Deotymy 41, 01-441) lub elektronicznie:
I warsztaty (30.08-6.09.2011) Bożena Więckowska: bwieckowska@tpg.org.pl i Agata Radzka: aradzka@tpg.org.pl
II warsztaty (19-26.09.2011) na adres sekcjamlodychtpg@gmail.com

Na warsztatach proponujemy zajęcia w 3 pracowniach: ceramicznej, wikliny, plastycznej oraz zajęcia integracyjne.

Pytania prosimy kierować na wyżej podane adresy meilowe lub telefonicznie 22 635 69 70.

Załączamy wzór zgłoszenia na warsztaty. Informacje o zakwalifikowaniu i szczegółach pobytu na warsztatach podamy na początku sierpnia.

Pobierz plik: Formularz (doc)

Źródło: http://tpg.org.pl/index2.php?aktu&aktuofer&newsm=64