poniedziałek, 3 stycznia 2011

POMÓŻMY DAGMARZE!

Wpłaty można kierować na konto: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" nr kont: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem: darowizna na pomoc i ochronę zdrowia Mroczkowska Dagmara Anna

Zapraszamy także do wysłuchania audycji zrealizowanej przez Polskie Radio Szczecin pod tytułem "Audycja Rodzinna o Dagmarze" z 12 stycznia 2011.

Jeżeli otrzymaliśmy w życiu czegoś więcej niż inni – w postaci uzdolnień, energii, szczęśliwego dzieciństwa, sukcesów, zdrowia...
Nie traktujmy tego jak oczywistość. Należymy do ludzi szczęśliwych – a zatem powołani jesteśmy aby wiele ofiarować innym...

Za nami czas szczególny – radości z bycia razem z bliskimi, czas odpoczynku, serdeczności i składania życzeń...
Wśród tych noworocznych często przesyłamy te dotyczące zdrowia. Jest ono potrzebne nam wszystkim – ale niektórym – szczególnie. W takiej sytuacji znalazła się nasza Beneficjentka projektu POKL – 25 letnia Dagmara ze Szczecina, którą niektórzy z nas mieli okazję poznać podczas ubiegłorocznej Sesji Kartoflowej w październiku, w Starej Rzece.
Dagmara jest ciężko chora, walczy o przetrwanie każdego kolejnego dnia, wymaga stałego wsparcia, ogromnej ilości opatrunków, leków oraz kosztownej opieki lekarskiej. Obok schorzenia, na które Dagmara choruje od urodzenia, pojawiły się dodatkowe zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu, które zagrażają Jej życiu. Ważna jest każda pomoc – Rodzice szukają możliwości leczenia nawet za granicą. Sytuacja finansowa rodziny jest bardzo trudna, wszystkie oszczędności pochłonęło już dotychczasowe leczenie.
W grudniu instruktorzy pracujący podczas 3 dniowego szkolenia informacyjnego dla rodzin i otoczenia w Łapinie, przekazali część swoich zarobków rodzicom Dagmary. Słowa wdzięczności, jakie usłyszeliśmy, świadczą o celowości takiego przedsięwzięcia a jednocześnie o ciągłych potrzebach w ratowaniu życia Dagmary.
Pozwólmy wspólnie powalczyć Dagmarze o zdrowie, wesprzyjmy Ją i Jej rodziców w tym trudnym czasie, dajmy nadzieję!
Zwracamy się do wszystkich z prośbą o wsparcie finansowe, poprzez przekazanie najmniejszych nawet kwot na konto, którego numer przekażemy wszystkim zainteresowanym.

Ania Jurkowska – Pomorska Pełnomocniczka TPG
Andrzej Ciechowski – Koordynator POKL Makroregionu Północno – Zachodniego