czwartek, 3 lutego 2011

Galeria Wolontariatu


Galeria wolontariatu odbywała się w ramach obchodów Europejskiego Roku Wolontariatu. Podczas tych trzech dni mieszkańcy mogli poznać szerokie spektrum działań wolontariackich w Metropolii Gdańskiej , oraz uczestniczyć w specjalnie na tę okazję przygotowanych wydarzeniach. Przez 3 dni odbywały się wystawy, warsztaty, prezentacje 24 organizacji pozarządowych, debata na temat wolontariatu, rozdanie nagród dla wolontariuszy „Aktywni w Mieście 2010” zakończone występem grupy bluesowej. Oprócz tego znani mieszkańcy Trójmiasta wraz z wolontariuszami i osobami z Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym przystosowali budynek Galerii Bałtyckiej do swobodnego korzystania przez osoby z dysfunkcją wzroku. Zostały do tego wykorzystane specjalne – intensywnie żółte, chropowate taśmy, które są wyczuwalne przez stopę i laskę osoby niewidomej oraz oklejone ruchome i nieruchome schody a także dojścia do nich. Osoby biorące udział w oklejaniu jak i obserwatorzy mogli od razu zobaczyć różnicę w przystosowanej przestrzeni zakładając symulatory różnych schorzeń okulistycznych. Wydarzenie to poprzedziła prezentacja TPG przybliżająca tematykę dostosowywania przestrzeni do możliwości osób z problemami wzrokowymi – od budynków, korytarzy, schodów po otwarte przestrzenie miasta. Natomiast na stoisku Pomorskiej Jednostki TPG można było doświadczyć symulacji wrażeń osoby głuchoniewidomej, zapoznać się z działalnością wolontariacką TPG oraz projektem „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II – Weź sprawy w swoje ręce”.
Projekt „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II – Weź sprawy w swoje ręce.” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Więcej na stronie: www.mojapraca.org.pl


Autorzy prezentacji TPG:
Anna Jurkowska (merytorycznie), Krystyna Klugiewicz (konsultacje merytoryczne),Tomasz Bąkowski (graficznie),Kamila Skalska (skład całości i wystąpienie w GB), Andrzej Ciechowski (podsumowanie akcji przystosowania GB do potrzeb osób z problemami wzrokowymi i prezentacja założeń projektu „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II – Weź sprawy w swoje ręce”.)

poniedziałek, 31 stycznia 2011

Serdecznie zapraszamy na Karnawałowy Bal Przebierańców

Serdecznie zapraszamy na
Karnawałowy Bal Przebierańców
który odbędzie się dnia 5.02.2011r.
w Gdańsku, ul. Bażyńskiego 32, sala 104
w godzinach 11-14
Zapewniamy wspaniałą zabawę, atrakcje,
konkursy z nagrodami, występ zespołu muzycznego
oraz niespodziankę dla najbardziej oryginalnych przebierańców.

Kadra i wolontariusze
Pomorskiej Jednostki Wojewódzkiej TPG

obecność prosimy potwierdzić dzwoniąc lub pisząc sms
 na numer 530 174 978