czwartek, 5 maja 2016

Zapraszamy na Akademię Self-Adwokatów

Kolejna Akademia Self-Adwokatów odbędzie się w dniach 16-20 maja 2016 roku w Agrokulturze Korfowe pod Kampinosem koło Warszawy.
Udział w Akademii to możliwość podniesienia wiedzy na temat praw obywatelskich i tego jak podejmować aktywne działania na rzecz wspierania środowiska osób z niepełnosprawnościami. Akademia to także szansa na warsztatowe kształtowanie i wzmocnienie cech liderskich.
Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych – zarówno przewodniczących i członków Rad Klubów TPG, jak i wszystkich ciekawych tematu z regionów.
Chętnych prosimy o informację telefoniczną i mailową:
– 22 635 69 70 nr Biura TPG w Warszawie
– elektroniczną na adres: warsztaty@tpg.org.pl wpisując w tytule: Akademia Self-Adwokatów 2016.
Dojazd na miejsce warsztatów zostanie zorganizowane z siedziby Biura TPG w Warszawie na ulicy Deotymy 41. Prosimy o dotarcie do Biura TPG 16-go maja nie później niż o godzinie 15:00.
Warsztat realizowany jest w ramach 3. okresu projektowego pn. „Zielone Światło dla Aktywnego Rozwoju Osób Głuchoniewidomych II” współfinansowanego ze środków PFRON.
PS. W tajemnicy zdradzamy miłą niespodziankę;) Nasza Justyna Dubanik tam będzie;)

Trwa nabór na Warsztaty Psychoedukacyjne

Mamy przyjemność zaprosić na Warsztaty Psychoedukacyjne organizowane przez Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym, w dniach od 30 maja do 11 czerwca 2016 roku w Ośrodku Wczasowym „HELENA” w Kruklankach (18 km od Giżycka).
Warsztaty skierowane są do osób, które chcą pracować nad swoim samorozwojem, tj. stawianiem sobie celów i motywacją do podejmowania związanych z nimi działań osobistych i zawodowych. Forma zajęć grupowych oraz indywidualnych konsultacji ma na celu stopniowe pokonywanie obaw i oporów przed funkcjonowaniem osób głuchoniewidomych w większej przestrzeni publicznej. Czas warsztatów umożliwi swobodne wyrażanie swoich opinii i emocji nie urażając osób z otoczenia. Uczestnicy dostrzegą swój potencjał, siłę wewnętrzną, nauczą się, jak umiejętnie budować relacje międzyludzkie.
Zajęcia prowadzone będą przez specjalistów w swojej dziedzinie: terapeutów, trenerów, coachów, doradców zawodowych, trenerów motywacji. 
Koszt udziału w warsztatach wynosi 200 zł (nie dotyczy tłumaczy przewodników i tłumaczy języka migowego). Informujemy, że nie zwracamy kosztów podróży.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o odsyłanie formularzy zgłoszeniowych do 13 maja 2016 roku w wersji:
– papierowej na adres biura TPG (liczy się data wpływu):
ul. Deotymy 41, 01-441 Warszawa z dopiskiem „warsztaty psychoedukacyjne 2016”

– lub elektronicznej na maila: warsztaty@tpg.org.pl wpisując w tytule: warsztaty psychoedukacyjne 2016.
Zgłoszenie musi zawierać oświadczenie, iż w przypadku zakwalifikowania na Warsztaty – uczestnik zobowiązuje się do stosowania Regulaminu uczestnictwa w warsztatach. Zgłoszenia nie zawierające tego oświadczenia – nie będą rozpatrywane.
Warsztat realizowany jest w ramach 3.okresu projektowego pn. „Zielone Światło dla Aktywnego Rozwoju Osób Głuchoniewidomych II” współfinansowanego ze środków PFRON.
Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na:
http://tpg.org.pl/blog/trwa-nabor-na-warsztaty-psychoedukacyjne/środa, 4 maja 2016

Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

5 maja - Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.
Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych – święto obchodzone w Europie corocznie 5 maja, zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. XX wieku, jako dzień godności osób niepełnosprawnych (fr.) Randez-vous de la Dignite ("Spotkanie z godnością")
Celem obchodów jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym. Jest dniem manifestowania tolerancji i równouprawnienia. Obchodzony jest także Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Podwójne święto jest okazją do dyskusji o sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce i pokazania barier z którymi wciąż się borykają.