środa, 30 listopada 2011

Współpraca Pomorskiej JW. z Gruzińską Unią Niewidomych i Fundacją Ari-Ari

Tym razem spojrzeliśmy w stronę... dalekiej GRUZJI i jej ogromnych potrzeb. Z zainteresowaniem zapoznaliśmy się z założeniami projektu „Oczy szeroko zamknięte II”. Ucieszyliśmy się ogromnie, że coraz więcej osób niewidomych oraz słabo widzących, nawet w tak odległych zakątkach świata, ma szansę - z pomocą polskich specjalistów – na profesjonalną pomoc. 
Podjęliśmy współpracę z Fundacją Ari – Ari i przekazaliśmy materiały dydaktyczne z zakresu oceny i adaptacji otoczenia dla potrzeb osób słabo widzących oraz rehabilitacji wzroku. 
 Zostały one wykorzystane przez polskich instruktorów PZN podczas pobytu w październiku w stolicy Gruzji -Tibilisi, podczas warsztatów przygotowujących do pracy gruzińskich instruktorów orientacji przestrzennej. 
Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie przyczyniło się do realizacji celów, dla których została powołana Gruzińska Unia Niewidomych a zdobyta przez jej specjalistów wiedza, wpłynie na poprawę jakości życia osób niewidomych i słabo widzących na terenie Gruzji.


Kilka pamiątkowych zdjęć :)


Tekst: Anna Jurkowska
Zdjęcia: Krystyna Klugiewicz