wtorek, 27 maja 2014

WARSZTATY Z PODSTAW WSPIERANIA OSOBY GŁUCHONIEWIDOMEJ

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a szczególnie osoby
pragnące zostać wolontariuszem/wolontariuszką w Pomorskiej Jednostce Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym na warsztaty z podstaw wspierania osoby głuchoniewidomej


kiedy: 3 kolejne czwartki 29.05., 05.06., 12.06.2014 w godzinach: 16.00-20.00
gdzie: biuro Pomorskiej Jednostki TPG, ul. Bażyńskiego 32, p.226, II piętro


Udział w szkoleniu jest bezpłatny.


Warsztaty przygotowują do bezpośredniej współpracy z osobami głuchoniewidomymi
Jednym z kluczowych obszarów wsparcia jest pomoc w przemieszczaniu się. Podczas zajęć poznamy techniki poruszania się z osobą głuchoniewidomą.
Poruszane zagadnienia:
  • co należy brać pod uwagę wspierając osobę głuchoniewidomą w przemieszczaniu się
  • jakie są właściwe techniki (m. in. prowadzenie, poruszanie się po schodach, przejście przez drzwi, wąskie przejście)Zajęcia będą prowadzone metodą warsztatowa, każdy z uczestników będzie miał okazję przećwiczyć omawiane techniki, będąc w roli osoby głuchoniewidomej jak i przewodnika.Ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenia proszę wysyłać mailowo: achruszcz@tpg.org.pl

poniedziałek, 26 maja 2014

ZAPROSZENIE NA WIOSENNY BAL TANECZNY

Zapraszamy na wieczór wypełniony tańcem, radosną atmosferą oraz muzyką naszego ulubionego zespołu oraz licznymi niespodziankami

31 maja 2014 (sobota)
od 17.00 do 23.00
sala WTZ, I piętro, ul. Bażyńskiego 32

Kilka spraw organizacyjnych:

  • odpłatność za udział w Balu wynosi 15 zł/osobę,
  • dla osób spoza Trójmiasta zapewniamy noclegi w pobliżu siedziby Pomorskiej Jednostki,
  • odpłatność za nocleg/osobę wynosi 35 zł ze śniadaniem.

Ważna Informacja!
Biletem wstępu na Bal Wiosenny jest przyniesienie jednego kwiatka;)
zapewniamy ciepłą kolację, napoje, kanapki i słodki poczęstunek.

Zgłoszenia:
tel. 881 630 932 lub mail a.jurkowska@tpg.org.plZapewniamy pomoc tłumaczy – przewodników w dojeździe na/z Balu oraz na miejsce noclegu (dla osób nocujących w Gdańsku po Balu), a także wsparcie tłumaczki języka migowego.
Do zobaczenia!

NIECO SPÓŹNIONA RELACJA Z BALU OSTATKOWEGO :)

W ostatnią sobotę karnawału, przeżyliśmy niezwykły wieczór. Po raz pierwszy nasze spotkanie rozpoczęliśmy dopiero po południu a bawiliśmy się do późnych godzin wieczornych. Pod wpływem bardzo udanego Balu Przebierańców w lutym, postanowiliśmy potańczyć w karnawale raz jeszcze. Czy nas było mało czy dużo? Dużo! Razem z niezawodnymi wolontariuszami i tłumaczami – przewodnikami, do zabawy ruszyło ponad 50 osób.
Znakomita muzyka na żywo w wykonaniu ulubionego zespołu Karol & Andrzej, sympatyczne dekoracje, kolorowe światła oraz blask świec, dawały wiele radości, uśmiechu i zachęcały do tańca. Trudno w to uwierzyć ale przez ponad sześć godzin parkiet nie pustoszał. Znane przeboje, romantyczne piosenki, gorąca atmosfera, podrywały do wspólnej zabawy. Nie było ważne czy ktoś przybył sam czy w parze, ujmujące była serdeczna atmosfera oraz chęć przeżycia miłego i radosnego wieczoru.
Dla porządku tylko dodam, że jako atrakcja Balu, odbył się pokaz tańca brzucha w wykonaniu tancerki z Zespołu Tańca Brzucha Uniwersytetu Gdańskiego. Po występie solowym, wszyscy mieliśmy okazję pouczyć się z panią Asią. Okazało się, że to bardzo trudne zadanie;). Gdy wieczór dobiegał końca, wybraliśmy Króla i Królową Balu – zostali nimi Zdzisław i Urszula. Otrzymali złote korony oraz specjalną dedykację – taniec w spadających na nich płatkach róż.
Z przyjemnością patrzyłam na miłe, wzajemne zaproszenia do tańca, Wasze eleganckie sukienki, garnitury, makijaże i fryzury, odświętną atmosferę oraz błysk w oku…
Wszystkim bardzo dziękuję za ten wspólny wieczór i już cieszę się z kolejnego – 31 maja mamy przecież Bal Wiosenny!
A teraz powspominajmy;)
Zapraszam do oglądania zdjęć oraz relacji filmowych ( na naszym kanale youtube: tutaj)Tekst: Anna Jurkowska
Zdjęcia: Roman Piątek i zespół PJW
Relacje filmowe: Sławomir Młyński