wtorek, 22 listopada 2016

Grupa teatralna przy Pomorskiej Jednostce TPG zaprasza na spektakl!

Fotografia: Grupa czterech aktorów na scenie teatralnej. Po środku sceny stół z czarnym płótnem. Po lewej stronie stołu stoi Ula z uniesioną ręką patrząc przed siebie w dal, w podobnym geście obok Zdzisław stoi za stołem, po jego lewej siedzi Sławek i u szczytu stołu siedzi Danuta. W tle czarno-biała wizualizacja traw poruszanych silnym wiatrem.

Już w najbliższy piątek 25 listopada 2016 roku serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - prapremierę spektaklu "Boska komedia. Ludzki dramat" wg poematu Dantego Alighieri "Boska komedia", do którego przygotowania trwały 2 miesiące. Spektakl jest częścią dużego wydarzenia "Teatralny Pasjans", którego organizatorem i pomysłodawcą jest Teatr Szekspirowski.

Doświadczony zespól teatralny działający przy Pomorskiej Jednostce TPG czyli: Urszula Dudzińska, Danuta Piaskowska, Zdzisław Dudziński oraz Sławomir Konarowski pracował pod czujnym okiem reżyserki Moniki Jarząbek. Aktorzy podjęli wielkie wyzwanie przedstawienia na deskach teatralnych jednej z trzech części obszernego poematu "Boskiej komedii" - Piekła. Główny bohater powieści Dante, w tej roli niezwykle charyzmatyczny Zdzisław Dudziński, prowadzi widzów przez piekielną wędrówkę prosto z przydrożnego baru. Kogo spotka, jakie duchy mija i kto przetrwa te piekielne mary dowiecie się już w piątek.

Prapremiera odbędzie się w Gdańskim Archipelagu Kultury Stacja Orunia, 25 listopada o godzinie 13:00 ul.Dworcowa 9, spektakl z audiodeskrypcja.

Premiera odbędzie się w Teatrze Szekspirowskim, 29 listopada o godzinie 13:00, spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy.

Reżyseria: Monika Jarząbek
W rolach głównych:
Zdzisław Dudziński - Dante, barman,
Urszula Dudzińska - Beatrice
Danuta Piaskowska - Francesca
Sławomir Konarowski - Wergiliusz
Wizualizacje/ Liderka grupy: Iza Meronk
Audiodeskrypcja: Anna Jurkowska
Tłumaczenie na język migowy: Kamila Skalska

Wstęp bezpłatny.
Zapisy: a.jurkowska@tpg.org.pl, tel.: 881 630 932

http://teatrszekspirowski.pl/wydarzenia/teatralny-pasjans-drugie-rozdanie/

Grafika: Na zielonym tle dwie karty, jedna odsłonięta przodem do nas z czerwonym sercem po środku i jasnym napisem Teatralny Pasjans, w dolnym prawym rogu i górnym lewym znajdują się dwa mniejsze serca na wzór karcianego kiera. W dole karty po prawej stronie podpis Drugie rozdanie.

"Portret damy" relacja z warsztatów w Teatrze Wybrzeże

21 listopada 2016 roku grupa osób głuchoniewidomych brała udział w warsztatach teatralnych do spektaklu "Portret damy" w Teatrze Wybrzeże. W trakcie 90 minutowych zajęć odkurzyliśmy naszą wiedzę na temat epoki wiktoriańskiej, w której osadzona jest sztuka "Portret Damy". Mieliśmy wyjątkowa okazję przymierzyć suknie w której zobaczymy Isabel główną postać w tej sztuce. Zwiedziliśmy scenę już w dekoracji w jakiej zobaczymy spektakl w najbliższą środę...nie możemy się doczekać! Przypomnę tylko, że wszystkie teatralne przygody nie byłyby możliwe gdyby nie Teatr Wybrzeże, który realizuje projekt "Kultura Dostępna" no i nieoceniona Pani Weronika koordynatorka i prowadząca nas przez wszystkie zakamarki Teatru, bardzo dziękujemy!
W grudniu po raz ostatni w tym roku będziemy mieć okazję uczestniczyć w dwóch warsztatach teatralnych i zobaczymy dwa spektakle z audiodeskrypcja i napisami w Teatrze Wybrzeże.
Ilość miejsc jest ograniczona, a atrakcji moc wiec czekajcie na szczegółowe informacje ;-).
Więcej zdjęć po kliknięciu w link. Na zdjęciu kolaż z trzech fotografii na których widać uczestniczki warsztatów na scenie teatralnej. Wielkie kolorowe łoże wiktoriańskie na którym przysiadła Panie Marianna i Elwira. Częścią scenografii są wysokie na dwa metry jasne drzwi, bogato zdobione i złocone przy których stanęły Pani Ania, przewodniczka Iwona oraz Pani Marianna.

Iza Meronk