sobota, 25 marca 2017

1 kwietnia w CSW Łaźnia

1 kwietnia o 18:00 wybieramy się na wernisaż wystawy Iwony Zając "Cud ciężkiej pracy jako rytuał codziennego życia" do Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia .

Wydarzenie jest dostępne dla osób głuchoniewidomych! Będzie tłumacz języka migowego, a dla osób niewidomych i słabowidzących będzie oprowadzania z audiodeskrypcją oraz ulotki informacyjne w brajlu. CSW Łaźnia zapewnia również wsparcie tłumaczy-przewodników, którzy wspierają w podróży z domu i do domu na wernisaż.

Zapisy na wernisaż i pomoc tłumaczy-przewodników : Noemi Etush 518-240-845.

Zachęcamy do wspólnego spotkania ze sztuką! 
Plakat: Tło koloru bladoróżowego. Centrum plakatu to czarno-biała fotografia umieszczona lekko po prawej stronie, na fotografii dwa drzewa w lesie rosnące bardzo blisko siebie. Drzewo z lewej strony silniej oświetlone, drugie drzewo w cieniu, na drugim planie gęsty las. Wzdłuż lewej krawędzi plakatu napis wielkimi literami Iwona Zając. U góry plakatu nad fotografią tytuł wystawy "Cud ciężkiej pracy jako rytuał codziennego życia", na dole plakatu pod fotografią napis "Przestrzenny obraz ciała w krajobrazie".

Kiermasz Wielkanocny w Galerii Madison

Zapraszamy na nasze wielkanocne stoisko w gościnnej Galerii Madison.
 
grafika: Na białym tle zielony napis "Kiermasz Wielkanocny". Obrazki pisanek, zająca i kurczaczka. Wszystko w jasnych, żywych kolorach.

Czwartek i Piątek 13 i 14 kwietnia 2017 w Galerii Madison w godzinach 9:00-21:00.

Wszystkie upominki oraz wyjątkowe karty z życzeniami wykonały osoby głuchoniewidome z pomocą instruktorów podczas zajęć rehabilitacyjnych.

Kupując drobiazg na wielkanocny stół, jednocześnie wspierasz działania Pomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.
Na zdjęciach: Wielkanocne nakrapiane jajko w mini doniczce, własnoręcznie odlewane z gipsu wiosenne stokrotki i jajka w gniazdku.

Do zobaczenia!
Zespół TPG z Pomorza!

wtorek, 21 marca 2017

Audiodeskrypcja po studencku. Odsłona czwarta


Plakat: Biały, mocno kontrastujący rysunek na czarnym tle. Dwie dłonie, pokazane z boku, połączone palcami wskazującymi i kciukiem tworzą kształt oka. Wewnątrz obraz rolki filmowej starego typu w miejscu tęczówki i źrenicy.

Audiodeskrypcja po studencku. Odsłona czwarta
7 kwietnia w godzinach 18:30 - 20:00

W tym roku studenci Translatoryki z Uniwersytetu Gdańskiego po raz czwarty zajęli się stworzeniem audiodeskrypcji do krótkich filmów. 7 kwietnia każdy będzie miał okazję do własnego ocenienia ich pracy. Przede wszystkim zapraszamy osoby niewidome i niedowidzące, aczkolwiek wszyscy są mile widziani. 
Pomorska Jednostka TPG będzie przy tej okazji prowadzić mini warsztaty edukacyjne dotyczące metod komunikacji z osobami głuchoniewidomymi i prowadzić stoisko informacyjne!
Zgłoszenia:
Anna Jurkowska tel. 881 630 932 lub mail a.jurkowska@tpg.org.pl
Wstęp wolny.
Zapraszamy!