piątek, 30 marca 2018

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy dobrych myśli, radosnego serca, pogodnego nieba, ciepłego słońca.
Niech nadchodzące Święta Wielkanocne będą pełne nadziei, miłości i wiary oraz radosnych spotkań przy świątecznym stole.

Osoby Głuchoniewidome, Kadra i Wolontariusze z Pomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

grafika: jasnofioletowe tło, obraz trzech pisanek różnokolorowych we wzory prostokątne, kółka i kwadraty. Dookoła rozrzucone kółka, prostokąty i kwadraty w różnych kolorach: biały, fiolet, róż, zieleń. Napis lekko po lewej stronie "wesołych świąt wielkanocnych, z prawej strony logo TPG z falą i latarnią pomorską.

Wielkanocne śniadanie pomorskiej jednostki TPG

W sobotę 24 marca 2018 spotkaliśmy się w siedzibie pomorskiej jednostki TPG. Na samym początku czekała na nas pierwsza niespodzianka, o godzinie 11 przywitała nas Ania Jurkowska i oznajmiła, że tegoroczne śniadanie odbędzie się w restauracji Logos we Wrzeszczu, do której ochoczo wyruszyliśmy.

Kiedy wszyscy zasiedliśmy do pięknie przygotowanych i nakrytych stołów, Ania Jurkowska złożyła wszystkim życzenia, aby święta były pełne nadziei, miłości i wiary, rodzinnych spotkań przy świątecznym stole i święconym jajku.

Na stołach zagościły polskie tradycyjne potrawy, następną niespodzianką było przyjęcie w nasze szeregi nowego koordynatora wolontariatu Mateusza Rutkowskiego, który otrzymał naszą czarną koszulkę z logo TPG. Mateuszowi życzymy dużo sukcesów i radości ze swojej pracy w wolontariacie. Podziękowanie i dyplom otrzymała nasza skromna i bardzo oddana i pracowita wolontariuszka Małgorzata Bartoszewska za zajęcie drugiego miejsca w ogólnopolskim konkursie na najlepszego Wolontariusza 2017.

Podziękowania oraz dyplom za udział w warsztatach komputerowych w Lublinie otrzymali Barbara Lademann i Irek Pełka – zdobyta przez Was wiedza niech drąży skałę. Wszystkie osoby słabosłyszące mogły cieszyć się testowaniem nowego sprzętu słuchawkowego F.M.

Były plany na ten rok, były życzenia, była ciepła, serdeczna atmosfera. Podziękowania niech płyną dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania naszego uroczystego śniadania – Ani Jurkowskiej, Andrzejowi Ciechowskiemu, Kamili Skalskiej za tłumaczenie na język migowy, przewodnikom i wolontariuszom.
Niech ten świąteczny czas będzie pełen radości i pokoju, wytchnienia i odpoczynku, ale przede wszystkim duchowej odnowy.
Danuta Piaskowska
Kolaż 5 zdjęć ze spotkania wielkanocnego.