środa, 24 lutego 2016

Jak przekazać 1% za 2015 rok?


Rozliczamy PIT-y 2015
(za uśmiech)
Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym
KRS:0000109895
Cel szczegółowy: Pomorskie TPG
Skontaktuj się z nami!
Gdańsk, ul. Bażyńskiego 32; pok. 226
(na terenie Spółdzielni Niewidomych SINOL)
pomorskie@tpg.org.pl tel.: 502 385 0281% podatku dochodowego mogą przekazać organizacjom:
-podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);
podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;
-podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT -u otrzymanego z ZUS. Podatnicy, którzy zdecydowali się na rozliczenie podatku przez pracodawcę nie mają możliwości przekazania 1%.

Porady dla osób niewidomych
16 lutego w sali posiedzeń radnych w Urzędzie Miasta w Starogardzie Gdańskim odbyło się spotkanie członków Powiatowego Koła Polskiego Związku Niewidomych w Starogardzie Gdańskim (łącznie 13 osób) z instruktorkami z Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym w Gdańsku. Panie z TPG; prawniczka, ekonomistka, instruktorka  aromaterapii i relaksacji oraz wizażystka, udzielały porad w różnych sprawach dotyczących życia codziennego osób z dysfunkcją wzroku. Poruszano kwestie, jak komunikować się w sprawach wyglądu, higieny i zachowania by nie naruszać godności osobistej, opowiadano o nowościach prawnych dotyczących osób niepełnosprawnych oraz rozmawiano na temat urody i wizażu. Taka forma pomocy spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony członków naszego koła. Zadawano wiele pytań odnośnie zmian w prawie, brano ożywiony udział w dyskusji jak również chętnie korzystano z drobnych zabiegów upiększających - malowanie paznokci oraz masaż twarzy. Ogólnie wszyscy zebrani byli bardzo zadowoleni i w przyszłości chętnie wezmą udział w podobnym spotkaniu.
                                                                                 Anna Rózga

poniedziałek, 22 lutego 2016

Trening prawno-obywatelski 24.02.16

Witam,
Zapraszam na trening prawno-obywatelski, który odbędzie się jutro (23.02.16r) w godzinach 15.30-18.30 w pomorskiej jednostce TPG przy ul. Bażyńskiego 32.
Porozmawiamy o nieodpłatnej pomocy prawnej, która od 1 stycznia została uruchomiona. Powiem o tym, komu jest dedykowana, w jakim zakresie i gdzie na pomorzu są rozmieszczone punkty pomocy prawnej.
Zajęcia poprowadzę wspólnie z Kasią Podhajską-Średniawą.
Prosimy o potwierdzanie chęci uczestnictwa w zajęciach.

K. Heba