środa, 13 maja 2015

Warsztaty Edukacyjno-Medialne dla Sekcji Młodych


Mamy przyjemność zaprosić na Warsztaty Edukacyjno -Medialne, które odbędą się w dniach 28-31 maja 2015 roku w Warszawie.

Warsztaty dofinansowane są ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach realizacji 2.okresu projektu pn. „Zielone światło dla aktywnego rozwoju osób głuchoniewidomych II”.

W czasie warsztatów postaramy się przybliżyć Wam specyfikę funkcjonowania mediów prasowych, jak i wizualnych. Podczas wykładów, dyskusji i zajęć praktycznych będziecie mogli poszerzyć swą wiedzę o nowe treści, dowiecie się jak zdobyć i opracować materiał do prezentacji, a także jakie zagrożenia niosą media, jak starać się uniknąć manipulacji z ich strony. Przewidujemy również zajęcia prasowe, warsztaty audiowizualne oraz przygotowanie przez Was tematycznych wystąpień.

Planujemy dla Was „medialną niespodziankę”.

Dodatkowe atrakcje planowane w toku warsztatów:

  • Multimedialny pokaz fontann;
  • Wyjścia i spacery do pobliskich parków, na Starówkę i Trakt Królewski.

ZAKWATEROWANIE

Zakwaterowanie uczestników Warsztatów przewidziane jest w pokojach gościnnych Federacji Związków Zawodowych „Metalowcy” w Warszawie, przy ulicy Długiej 29 zlokalizowanych na trzecim piętrze (bez windy) w pokojach 2, 3 i 4 osobowych. Pokoje są skromne, wyposażone w pojedyncze łóżka z pościelą, ręcznik, umywalkę. Łazienki znajdują się na korytarzu.

Ośrodek położony jest w odległości około 500 metrów
od stacji metra Ratusz Arsenał, w pobliżu warszawskiego Starego Miasta.

Warsztaty rozpoczynamy kolacją 28 maja br. o godzinie 18:00 w bufecie na parterze. Zakwaterowanie możliwe będzie od godziny 14:00.

Poszukujemy chcących zdobyć kolejne doświadczenie i chcących pracować na zasadach wolontariackich tłumaczy-przewodników, tłumaczy języka migowego oraz inne osoby zainteresowane dodatkową pomocą w czasie warsztatu. 

więcej o dojeździe, kosztach, zgłoszeniach na stronie TPG:

Teatr Japoński w Teatrze Szekspirowskim

Zapraszamy do spędzenia godziny z Teatrem Japońskim 
– już 17 maja o 13:00 
 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.


Będą:
niesamowity showman Patrick Spottiswood, który opowie o „Szekspirze w Japonii” (10 minut)
aktorka Aki Isoda, która zaprezentuje fragmenty spektaklu „Ofelia” (20 minut)

Potem rozmawiamy sobie z nimi po japońsku-polsku-angielsku a dołączą do nas: twórca peruk Pani Aki oraz kreator kimon Pani Aki (30 minut).

Wstęp: 5 zł.
Pełne info o Weekendzie Japońskim (spektakle, wykłady, promocje książek, animacje, filmy):
http://www.teatrszekspirowski.pl/article/repertuar/maj/article.php/id_item_tree/7ebc485f21c2555bbd1fde42dcd9c1cb/id_art/fc2a1411d20ae7cfefa967f452ef70e4

Kontakt:
KASY GTS czynne codziennie od 14:00 do 19:00
58 3510101
bow@teatrszekspirowski.pl

wtorek, 12 maja 2015

X Sopockie Integracyjne Targi Pracy


Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji oraz Urząd Miasta Sopotu zapraszają na X Sopockie Integracyjne Targi Pracy, które odbędą się dnia 14 maja 2015 r., w godzinach 10.00-13.00, w Hali 100-lecia Sopotu, przy ul. Goyki 7.

Sopockie Integracyjne Targi Pracy odbywają się nieprzerywalnie od 2005 r., na stałe wpisując się w kalendarz sopockich wydarzeń. Stanowią odpowiedź na potrzeby osób poszukujących pracy, w tym nieaktywnych zawodowo osób niepełnosprawnych. To także wydarzenie dedykowane organizacjom, firmom, przedsiębiorcom poszukującym pracowników oraz instytucjom udzielającym wsparcia osobom z dysfunkcjami. Targi Pracy stanowią również niepowtarzalną okazję do zaprezentowania dobrych praktyk reprezentowanych choćby przez podmioty ekonomii społecznej.
Uczestnictwo w Targach to dobra okazja do przyjrzenia się bieżącej ofercie na lokalnym rynku pracy oraz możliwość zapoznania się z wymaganiami i działalnością potencjalnych pracodawców z różnych sektorów gospodarki Trójmiasta.
Targi Pracy to również szansa na spotkanie się firm z różnych sektorów gospodarki. Stanowią okazję do konsultacji i wymiany doświadczeń, m.in. w zakresie korzyści płynących z zatrudnienia osób z ograniczoną sprawnością.
W tegorocznej edycji Sopockich Integracyjnych Targów Pracy zaprezentuje się około 40 wystawców – wśród nich również placówki wspierające osoby indywidualne, chcące rozpocząć działalność gospodarczą, w tym działalność opartą na ekonomii społecznej. Liczymy, że obecność na Targach Centrum Przedsiębiorczości w Sopocie przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” oraz Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Gdańsku przyczyni się do wzrostu przedsiębiorczości sopocian oraz tworzenia społecznie odpowiedzialnego rynku zbytu i pracy.

Polecamy udział w X Sopockich Integracyjnych Targach Pracy wszystkim osobom poszukującym pracy, chcącym zmiany swojej kariery zawodowej, jak również myślącym o rozpoczęciu działalności gospodarczej. Zachęcamy również do odwiedzania strony internetowej www.targipracy.sopot.pl, gdzie mogą Państwo zapoznać się z wystawcami tegorocznej edycji Targów Pracy!

Organizatorzy: Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, Urząd Miasta Sopotu
Partnerzy: Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, Centrum Integracja Gdynia Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, Fundacja Grupy Ergo Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych INTEGRALIA, Biuro Integracji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych (BIZON) przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku, Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym :), Warmińsko – Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Dziennik Bałtycki