środa, 14 lutego 2018

Tłumacze Przewodnicy w Klubie Darczyńców

👉 Pani Małgorzata z Gdańska wpłaciła 40 zł na działania TPG.👍
💛 BARDZO DZIĘKUJEMY za wielką hojność 🤝 Pani Małgorzata jest tłumaczką-przewodniczką osób głuchoniewidomych i wie, że będą to dobrze zagospodarowane pieniądze.

➡Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym.
👉 38 1560 0013 2000 1706 5129 9501
Tytułem: Cele statutowe Pomorskiego TPG

💵 Jeśli ktoś z Was chciałby dołączyć do Klubu Darczyńców i nas wesprzeć, choćby 10zł, proszę się nie krępować ;) DZIĘKUJEMY! ❤
grafika: w tle lekko rozmyte zdjęcie, zbliżenie na otwartą dłoń starszej osoby, na której młoda ręka kreśli znak alfabetu Lorma. W centrum napis: "Pani Małgorzato! Bardzo dziękujemy za wpłatę". U dołu biały pasek z czerwonym napisem: "40zł". W lewym górnym rogu logo Pomorskie TPG.

wtorek, 13 lutego 2018

"Refleksje na temat Głuchoślepoty: Dłonie i Dotyk"

Dzięki Perkins School for the Blind możemy oglądać serię bardzo ciekawych filmów.
Dziś prezentujemy pierwszy film z Polskimi napisami: "Refleksje na temat Głuchoślepoty: Dłonie i Dotyk".

W tej transmisji, Barbara Miles, znana autorka i wykładowczyni, omawia unikalne funkcje dłoni służących osobom, które są głuchoniewidome. Dla osób z wadami wzroku i słuchu dłonie stają się oczami, uszami i głosem. Uświadomienie sobie przez Barbarę, że dłonie mają tak wiele ważnych ról, zmieniło sposób, w jaki wchodzi w interakcje z rękami dzieci, które są głuchoniewidome.

Rozdziały: 1 - Wprowadzenie; 2 – Dotyk, jako ważny element w uczeniu się dla większości ludzi głuchoniewidomych ; 3 – Jak kultura wpływa na dotyk ; 4 - Funkcje rąk dla osób głuchoniewidomych; 5 - Interakcja z osobami, które są głuchoniewidome; 6 – Dotyk, jako podstawa nauki języka.

Polskie napisy stworzyła grupa wolontariuszy Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym. Wielkie podziękowania dla Magdaleny Hasiewicz i Grzegorza Rybickiego ! Wystarczy kliknąć w ustawienia napisów i wybrać język polski.

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym to jedyna ogólnopolska organizacja wspierająca osoby głuchoniewidome mająca 13 jednostek wojewódzkich! Pamiętaj o nas rozliczając swój podatek.
Dla nas Twój 1% ma znaczenie.
➡ KRS: 0000 109 895

niedziela, 11 lutego 2018

Klub Darczyńców prężnie działa!

👉 Pan Józef z Chojnic wpłacił 50 zł na działania TPG.👍
💛 BARDZO DZIĘKUJEMY za wielką i regularną hojność 🤝 Pan Józef jest osobą głuchoniewidomą i wie, że będą to dobrze zagospodarowane pieniądze.

➡Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym.
👉 38 1560 0013 2000 1706 5129 9501
Tytułem: Cele statutowe Pomorskiego TPG

💵 Jeśli ktoś z Was chciałby dołączyć do Klubu Darczyńców i nas wesprzeć, choćby 10zł, proszę się nie krępować ;) DZIĘKUJEMY! ❤
grafika: w tle lekko rozmyte zdjęcie, zbliżenie na otwartą dłoń starszej osoby, na której młoda ręka kreśli znak alfabetu Lorma. W centrum napis: "Panie Józefie! Bardzo dziękujemy za wpłatę". U dołu biały pasek z czerwonym napisem: "50zł". W lewym górnym rogu logo Pomorskie TPG.