wtorek, 22 maja 2012

Wystawa prac Witolda Orzecha 25 maja 2012 w Potęgowie!

Asia Pępko ze Słupska z przyjemnością poinformowała nas, że udało się zorganizować wystawę prac Witolda Orzecha z Kobylnicy w trakcie obchodów Dnia Matki i Powiatowego Dnia Działacza Kultury w Gminnym Ośrdoku Kultury w Potęgowie 25 maja 2012 roku. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Potegowa :)
Już wkrótce relacja ze zdjęciami.http://gck.potegowo.pl/component/eventlist/details/18-dzien-matki?Itemid=435

poniedziałek, 21 maja 2012

Rocznica podjęcia pracy - list od Barbary Lademann


„Nazywam się Barbara Lademann i jestem beneficjentką projektu: „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II – Weź sprawy w swoje ręce”. Chciałabym podziękować osobom z makroregionu Północno-Zachodniego TPG: Annie Jurkowskiej (Pomorskiej pełnomocniczce), Kamili Skalskiej (trenerce pracy), Katarzynie Matejczyk (psycholożce), Agnieszce Oflakowskiej (doradczyni zawodowej), Marcie Mietlickiej, Krystianowi Szulzowi i koordynatorowi makroregionu – Andrzejowi Ciechowskiemu, a także pozostałym wolontariuszom TPG w Gdańsku, za pomoc i pracę, jaką włożyli w znalezieniu i podjęciu przeze mnie zatrudnienia.

Chciałabym pochwalić się, że pracuję jako operator wprowadzania danych w firmie Mikrotech. Jest to praca przy komputerze, w domu, polegająca na przepisywaniu tekstu. 

W ramach tego projektu skorzystałam również z pomocy wyposażenia w sprzęt potrzebny do pracy. Otrzymałam od Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym niezbędny laptop z programem powiększającym, za co również bardzo dziękuję.

Ogromnym plusem mojej pracy są elastyczne godziny, dzięki czemu mogę ją wykonywać w czasie dla mnie dogodnym. Sprawia to, że praca ta daje mi dużą satysfakcję.

Jestem dumna z siebie, że dałam radę sprostać temu wyzwaniu, pomimo wielu obaw, które miałam na początku. Bałam się, że jako mama czwórki dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym nie dam rady podołać wszystkim obowiązkom z pracą zawodową, ale udało się! Przy stworzeniu odpowiedniej organizacji dnia, przy współpracy dzieci i męża poradziłam sobie i bardzo się z tego cieszę.

W związku z tym, że 4 maja 2012 roku minął rok od podjęcia przeze mnie pracy, bardzo dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili.” 

Dziękujemy za list i gratulujemy sukcesów :)

Projekt „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II – Weź sprawy w swoje ręce.” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pełni funkcję lidera projektu i wnosi 15% środków na jego realizację.
Więcej na stronie: www.mojapraca.org.pl


Dziękujemy za list i gratulujemy sukcesów :)