czwartek, 5 kwietnia 2018

Klub Darczyńców Pomorskiej Jednostki TPG - podsumowanie marca

Ledwo się obejrzeliśmy, a już minął marzec pod znakiem spotkań wielkanocnych. A co było słychać w naszym Klubie Darczyńców? Wysyłaliśmy kartki wielkanocne do osób, które były z nami przez ostatni rok. Nie zabrakło również wpłat! W marcu 2018 roku zebraliśmy w sumie 110 zł! 4 osoby wpłaciły darowizny od 10 zł do 50 zł. Dziękujemy Barbarze i Marii z Zelgoszczy, Annie z Gdańska i Karolowi z Gdyni.

Każda wpłata od Państwa w Klubie Darczyńców, która pojawia się na naszym koncie, przypomina nam, że działamy razem, osoby głuchoniewidome, wolontariusze, kadra, przyjaciele, znajomi, dobre dusze.
Wszystkie uśmiechy, nowe zdarzenia, które są udziałem TPG wydarzyły się m.in. dzięki osobom angażującym się Klubie Darczyńców!
Dołącz do Klubu Darczyńców!
Wpłać dowolną wpłatę na konto naszej jednostki:
38 1560 0013 2000 1706 5129 9501

Dziękujemy każdej osobie, która nas wspiera!
Zespół Pomorskiej Jednostki TPG !

niedziela, 1 kwietnia 2018

Teatr w Muzeum Miasta Gdyni ? Czemu nie?


Muzeum zaprasza na wydarzenie teatralne. 29 kwietnia 18:00 - 20:00 !
"Utkani" to wyjątkowy spektakl teatralny oparty na prozie gdańskiej pisarki Barbary Piórkowskiej. Partnerem wydarzenia jest Pomorska Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym. Wstęp bezpłatny!
----------
Miasto – np. Gdynia, ławka „gdzieś”, bohaterowie - nazwijmy ich Przybysze, śmiesznie ubrani z walizkami, torbami, dyskutują o pogodzie. Za ich plecami przewija się miasto, miasto i wspomnienia, ale czyje? Sny czworga przybyszów czy sen na jawie?

Spektakl powstał w ramach projektu CSW ŁAŹNIA "Usłyszeć obraz - program spotkań ze sztuką współczesną dla osób z dysfunkcją wzroku oraz słuchu."

Spektakl został zrealizowany przez Twórczy Kolektyw: Monika Jarząbek (adaptacja tekstu i reżyseria) i Iza Meronk (oprawa wizualna, graficzna oraz efekty dźwiękowe) oraz zespół teatralny DDS, założony przez osoby z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu z Pomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

Gościem specjalnym spektaklu jest Tomasz Knapik (głos) i pisarka Barbara Piórkowska.

Czas trwania – 45 minut.
Występują:
Urszula Dudzińska
Zdzisław Dudziński
Danuta Piaskowska
Sławomir Konarski