poniedziałek, 30 stycznia 2017

Relacja z koncertu w Filharmonii Bałtyckiej

Warto oderwać się czasem od codzienności, na chwilę zostawić obowiązki i dać się ponieść muzyce. Przeżyliśmy wspaniale chwile w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Koncert rozpoczęły dwa piękne utwory: polonez z ekranizacji dzieła Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz"oraz niezapomniany walc z "Ziemi Obiecanej". W dalszą muzyczną podróż, wracając z rozrzewnieniem do lat młodości, udaliśmy się, słuchając motywów przewodnich z seriali "Janosik", "Czarne chmury", "Stawka większą niż życie", "Noce i dnie" czy "Dom". Przemieszczaliśmy się także po innych państwach i kontynentach, przypominając sobie znane, lubiane i nucone na całym świecie zagraniczne utwory z wielu filmów i musicali. Znakomita orkiestra, pełna widownia, wspomnień czar, sprawiły, że ten wieczór był wyjątkowy. Sprawdziły się także nasze nowe urządzenia do audiodeskrypcji, z czego bardzo się cieszymy. Po koncercie, z piękną różą w dłoni, udaliśmy się za kulisy i w rozmowie z Panem Janem Niedźwieckim, dyrygentem orkiestry Alla Vienna, podziękowaliśmy za możliwość uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu.
Fotografia: Z prawej Andrzej zdający bilety Emilii, Basi, Elwirze, Danusi i Roksanie. Korytarz Filharmonii Bałtyckiej

niedziela, 29 stycznia 2017

Audiodeskrypcja na Pomorzu :)

Mamy magiczną walizeczkę!
Bardzo dobra wiadomość - dzięki staraniom i niezwykłym zdolnościom Andrzeja Ciechowskiego w zakresie negocjacji, Pomorska Jednostka wzbogaciła się o kolejny sprzęt, umożliwiający m.in. słuchanie audiodeskrypcji podczas naszych wyjść na wydarzenia kulturalne. Pozyskaliśmy 4 odbiorniki i walizkę, w którą można wszystkie urzadzenia zapakować i wygodnie zabrać ze sobą np.do teatru. Ale walizka jest jednocześnie ładowarką dla odbiorników i to jest fantastyczne☺.

Jak wygląda magiczna walizeczka przedstawiamy na zdjęciu. Otwarta prostokątna czarna walizka. Wewnątrz znajduje się 9 ustawionych równolegle do siebie, odbiorników, umieszczonych w wąskich otworach do ładowania. Przy każdym z nich jest zapalona mała, okrągła, czerwona kontrolka. Poniżej, w lewym dolnym rogu dodatkowa, mała, ładowarka; w prawym - mikrofon i słuchawki. 

Pomorska Jednostka jeszcze bardziej będzie promowała audiodeskrypcję😊.
Pierwsza okazja już dziś podczas koncertu "Ale kino!" w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

PUNKT POMOCY W ROZLICZANIU PITÓW W GDAŃSKU OTWARTY!

PUNKT POMOCY W ROZLICZANIU PIT-ów W GDAŃSKU OTWARTY! 
Pomagamy Rozliczać 
(za uśmiech :)) 
PIT-y 2016
Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym 
KRS:0000109895 
Cel szczegółowy: Pomorskie TPG 

Skontaktuj się z nami! 
Gdańsk, ul. Bażyńskiego 32; pok. 226 (na terenie Spółdzielni Niewidomych SINOL) pomorskie@tpg.org.pl
tel.: 502 385 028