poniedziałek, 6 kwietnia 2015

ŚWIĘTO NASZYCH PAŃ

W niedzielę, 8 marca Panie z naszej jednostki spotkały się w siedzibie TPG na wiosennym szaleństwie z okazji DNIA KOBIET. Miałyśmy okazję poczuć się wyjątkowo.
Joasia Szubert prowadziła kącik piękności – malowała, czesała, doradzała.
Kasia Podhajska kierowała zespołem kulinarnym, który przygotowywał różne potrawy, smażone na elektrycznych tackach. Niespodzianką była sesja fotograficzna dla każdej z pań, którą dowodził Krystian Schulz.
Było miło i wesoło. Rozmawialiśmy, słuchaliśmy muzyki, delektowaliśmy się słodkościami. Był tort i szampan. Wznosiliśmy toast za Zdrowie Pań !
Dziękujemy Ani Jurkowskiej za patronat nad uroczystością.
Joasi Szubert, Kasi Podhajskiej, tłumaczom - przewodnikom, wolontariuszom za ich trud i zaangażowanie . Dziękujemy naszym Panom, Andrzejowi, Krystianowi, Tadeuszowi, którzy zadbali o to aby wszystkie Panie czuły się piękne i docenione .

Danuta Piaskowska

niedziela, 5 kwietnia 2015

Wystawa rysunku Sławomira Grabowskiego

Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki zaprasza na szczególną wystawę rysunku Sławomira Grabowego. Prezentowane prace mają niepotykanie uniwersalny wymiar - mogą być bowiem podziwiane zarówno przez osoby widzące, jak i przez niewidomych i niedowidzących, a to dzięki ich wypukłej, niemal reliefowej fakturze.

Prace są prezentowane w ramach bez szkieł.

Wystawę można odwiedzić od 7 do 15 kwietnia w Galerii "PUNKT" w siedzibie Towarzystwa przy ul. Chlebnickiej 2 w Gdańsku.
Serdecznie zapraszamy gości indywidualnych i wieksze grupy zwiedzających.
Zachęcamy do konktaktu pod numerem 608 402 400 w celu umówienia na konkretną godzinę wizyty w naszej galerii.

Koncert z okazji XX Jubileuszu Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym

Trójmiejska scena dla niewidomych w Klubie Sfinks w Sopocie!

Koncert: 24 kwietnia, godz. 19.00 Z okazji XX Jubileuszu Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym organizujemy niezwykłą uroczystość! W Sopockim Klubie Sfinks zabrzmią anielskie dźwięki i rytmy! 
Prosto z serc artystów Trójmiasta. TRÓJMIEJSKA SCENA DLA NIEWIDOMYCH jest akcją charytatywną na rzecz zakupu busa dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym w Gdańsku Oliwie. Zbiórka publiczna zarejestrowana jest pod nazwą:

 „Bus dla osób niepełnosprawnych nr 2015/848/OR” 

Swój udział zapowiedzieli m.in. OCZI CZIORNE, PO PROSTU, BIG BAND, SKRAWKI, PAULUS i LIPI – LUDZIE PIERWOTNI, JAREK JANISZEWSKI & GREMPLINA, LARRY UGWU Z ZESPOŁEM IKENGA DRUMMER, PANCERNE ROWERY, THE ROCKAS, GLENN MEYER & ŻYWE ŚRODY BAND, ORTALION INSTRUMENTAL, IZES, THE NOIZE, TARABAN oraz OLO WALICKI

Wstęp na koncert w cenie 20 zł będzie cegiełką na zakup nowego busa dla uczestników rehabilitacji w Warsztacie Terapii Zajęciowej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym w Gdańsku, 

Zbiórka wraz z możliwością zakupu cegiełek będzie prowadzona w dniu koncertu przed Klubem Sfinks. Nowy bus jest niezbędny. Obecny ma już 20 lat, cały czas wymaga napraw i inwestycji. Nie jest też bezpieczny w ramach przewozu osób. Codzienny przewóz osób, w dodatku osób niepełnosprawnych, niewidomych ze schorzeniami sprzężonymi jest przedsięwzięciem bardzo szczególnym, wymagającym zapewnienia wszystkich standardów bezpieczeństwa. Liczymy na wszystkich ludzi dobrej woli!

*****************************************************
Beata (podopieczna WTZ): „Bus jest naszym oknem na świat. Każda pomoc się dla nas liczy.” Rafał: „Bardzo prosimy o pomoc. Jesteśmy bez szans, bez busa.” ******************************************************

Naszymi Aniołami są Sfinks i Muzycy, którzy zgodzili się charytatywnie wziąć udział akcji! Koncert TRÓJMIEJSKA SCENA DLA NIEWIDOMYCH jak dotąd został objęty patronatem medialnym przez Portal Trojmiasto.pl Zbiórkę organizuje Stowarzyszenie Aktywnych na pomoc we współpracy z Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym. Zbiórka wraz z możliwością zakupu cegiełek będzie prowadzona w dniu koncertu przed Klubem Sfinks.