piątek, 21 listopada 2014

Spotkanie Wigilijne


Jest taki zmierzch wśród grudniowych, szarych dni, kiedy w noc gwiazdka lśni. Wigilii czas każe nam u stołu stać, łamać opłatek, razem trwać…

Serdecznie zapraszamy
na spotkanie wigilijne
Pomorskiej Jednostki Wojewódzkiej TPG
które odbędzie się
7. grudnia 2014 roku o godzinie 10:00
w Gdańsku, ul. Bażyńskiego 32, Sala 104

Zespół Pomorskiej Jednostki TPG


prosimy o potwierdzenie przybycia do 3 grudnia
tel/sms 881 630 932 lub a.jurkowska@tpg.pl

Prosimy o poparcie

Monitorować wydatkowanie funduszy europejskich na poziomie ogólnopolskim w latach 2014-2020, to lobbing najwyższego szczebla. Dzięki staraniom także naszych reprezentantów w grupie, która będzie się tym zajmowała, przewidziano jedno miejsce dla przedstawiciela organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Mowa jest o Komitecie Monitorującym Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (w skrócie: KM PO WER).
Kandydatów na to stanowisko (czyli przypomnijmy: reprezentanta organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych) w grupie KM PO WER jest sześciu. Każdy z nich startuje razem ze swoim zastępcą. 

Ruszyło właśnie głosowanie, które potrwa do 1 grudnia. Głos oddać może każda organizacja pozarządowa, niezależnie od tego w jakiej branży działa. (Głosy od indywidualnych osób nie będą uwzględniane) 

Zachęcamy do głosowania na parę: Grzegorz Kozłowski, przewodniczący TPG oraz Agata Gawska, wiceprezes Fundacji Aktywizacja.

źródło i pełny artykuł na stronie:

poniedziałek, 17 listopada 2014

ZAPROSZENIE NA TANECZNY WIECZÓR ANDRZEJKOWY


22 listopada 2014 (sobota)
w godzinach 16.00 – 22.00
sala WTZ, I piętro, ul. Bażyńskiego 32

Kilka spraw organizacyjnych:

  • odpłatność za udział w Andrzejkach wynosi 10 zł/osobę,
  • dla osób spoza Trójmiasta zarezerwujemy noclegi w pobliżu naszej siedziby; odpłatność za nocleg około 35 zł ze śniadaniem,
  • zapewniamy słodki poczęstunek, napoje, kolację

Zgłoszenia:
tel. 881 630 932 lub mail a.jurkowska@tpg.org.pl do dnia 19.11.2014

Uwaga:
Zapewniamy pomoc tłumaczy – przewodników w dojeździe i odwiezieniu na Andrzejki oraz wsparcie w dotarciu na miejsce zarezerwowanego noclegu a także wsparcie tłumaczki języka migowego
Do zobaczenia!
Zespół Pomorskiej Jednostki TPG

niedziela, 16 listopada 2014

Pomorska Jednostka TPG na Kongresie Smart Metropolia

Trzecia edycja Kongresu Smart Metropolia trwała dwa dni (23 i 24 października). W tym czasie wystąpiło ponad 80 polskich i zagranicznych specjalistów w 15 panelach tematycznych oraz dwóch sesjach plenarnych. Obradom przysłuchiwało się ponad 900 uczestników, a imprezy towarzyszące odwiedziło blisko 6000 gości!

W ramach Technicon-Innowacje 2014 zadebiutował Salon Nowoczesności i Udogodnień dla Osób Starszych, Chorych i Niepełnosprawnych, który doskonale wpisywał się w tegoroczny temat przewodni Smart Metropolia.

Dla zapewnienia komfortowego życia osobom starszym i niepełnosprawnym, niezbędne jest wspólne działanie, pomysły, inicjatywa, aktywność środowisk naukowych i biznesu. W ramach Salonu, została utworzona przestrzeń wystawiennicza, na której właśnie dla tych środowisk prezentowano wynalazki, projekty, innowacje wspierające funkcjonowanie i poprawiające jakość życia.

Jednostka TPG była jednym z wystawców na stoisku wraz z Polskim Forum Osób Niepełnosprawnych oraz Polską Fundacją Osób Słabosłyszących.

Prowadziliśmy warsztaty edukacyjne dotyczące komunikacji z osobami głuchoniewidomymi, uczyliśmy podstawowych zasad bycia przewodnikiem osoby niewidomej, opowiadaliśmy czym jest alfabet Brajla, Lorma. Prezentowaliśmy symulatory schorzeń wzroku i słuchu, każda chętna osoba mogła poznać rozmaite następstwa funkcjonalne zaburzeń widzenia i słyszenia.. Pokazywaliśmy jak pomagać osobom głuchoniewidomym. Wciągaliśmy dzieci, młodzież i dorosłych do zabaw symulacyjno-edukacyjnych, graliśmy w warcaby dla osób niewidomych. Wprowadziliśmy wiele energii i aktywności do tegorocznego Salonu Nowoczesności i Udogodnień dla Osób Starszych, Chorych i Niepełnosprawnych!
Mamy nadzieję, że zobaczymy się z gośćmi kolejnych Kongresów!

Oto kilka zdjęć: