poniedziałek, 20 lipca 2009

Seminarium Kondycyjno – Rehabilitacyjne na Kociewiu!

Seminarium Kondycyjno – Rehabilitacyjne na Kociewiu!

Pełnomocnik Pomorskiej Jednostki Wojewódzkiej TPG Anna Jurkowska zaprosiła na Seminarium Kondycyjno – Rehabilitacyjne do Starej Rzeki wyjątkowych gości! Przyjechali Państwo Klugiewiczowie z Bydgoszczy!!! Oczywiście zaproszeni byli również wolontariusze Pomorskiej Jednostki Wojewódzkiej wraz z osobami towarzyszącymi.

Anna Jurkowska rozpoczęła „wakacyjną przerwę” podziękowaniem za rok współpracy w TPG, życząc wszystkim przysłowiowego naładowania akumulatorów. Wręczyła również dyplomy Pani Krystynie Klugiewicz oraz Marice Wąs za duże zaangażowanie w pracę na rzecz Pomorskiej Jednostki TPG. Następnie koordynator pracy projektu POKL zachęcił wszystkich do wysiłku twórczego podczas seminarium, gdyż wszelkie dokonania uczestników miały być nagradzane różnego rodzaju dyplomami. Zatem wyścig rozpoczęto, co dodało wypoczynkowi wielu ekscytujących momentów.

Myślę, że warto opisać tu współpracę między Koordynatorem Regionalnym, a Pełnomocnikiem Pomorskiej Jednostki, której działania widoczne są nie tylko w codziennej pracy osób związanych z TPG! Andrzej Ciechowski i Anna Jurkowska wspierają się nawzajem w wielu momentach. Ilustrują to chociażby zdjęcia - nauka chodzenia na szczudłach czy pływanie na kajakach!

Wakacyjny odpoczynek był pełen aktywności! Spływ kajakowy, zabawy z dzieciństwa Andrzeja (bieg z tzw. fajerką), popularne wspólne śpiewy przy Karaoke, piesze wędrówki po Kociewiu – to tylko niektóre aktywności, których doświadczyliśmy na wyjeździe! Poza odpoczynkiem i zabawą uczyliśmy się również języka migowego oraz poruszania z białą laską i goglami oraz z zatyczkami. Mamy nadzieję, że integracja naszego zespołu Pomorskiej Jednostki będzie miała pozytywny wpływ na pracę z osobami głuchoniewidomymi!

Oto kilka zdjęć ze Starej Rzeki:


Początek Seminarium! Dzieło Aleksandry Piotrowskiej - Koordynatorki Wolontariuatu


Marika z DYPLOMEM!


Dzielna grupa z drewnem na ognisko


Jednocześnie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane niesieniem pomocy osobom głuchoniewidomym do współpracy. Duch zespołu Pomorskiej Jednostki TPG zostawił swoje ślady w Starej Rzece:PS. Wszystkich uczestników zapraszam do pisania komentarzy (oczywiście w nagrodę - DYPLOM!)
Tekst: Kamila Skalska
Redakcja: Agnieszka Szyk
Zdjęcia: Zespół TPG