piątek, 8 kwietnia 2011

Odkryj swoje bieguny: warsztaty, zabawy tworcze i prezentacje dla dzieci i dorosłych

Fundacja Marka Kamińskiego w sobotę 09.04.2011 o godz. 12.00-16.00 zaprosiła: Pomorski Związek Głuchych, Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomych, Pałac Młodzieży w Gdańsku, Pracownię Rękodzieła Mróweczka do "Odkrywania swoich biegunów".
Program:
12.00 - 13.00 – Przywitanie wszystkich gości, krótkie wprowadzenie w program wydarzenia.
12.00 - 16.00 – Pogotowie podatkowe: Wypełnij PIT wspólnie z Fundacją Marka Kamińskiego.
12.15 - 13.15 – Lekcja instruktażowa nauki języka migowego - Pomorski Związek Głuchych, Prowadzenie: Beata Morawska i Józef Topczenko
12.00 - 16.00 – Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym:
"Dostosowanie otoczenia do potrzeb osób słabowidzących” (prezentacja multimedialna) 30min
Promocja projektu „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II - Weź sprawy w swoje ręce.” (prezentacja multimedialna) 15min
Warsztaty z symulatorami dysfunkcji wzroku i słuchu (stoisko) 12:00 – 16:00
Głuchoniewidomi artyści życia, twój 1% pozwoli nam wyjść z ciszy i ciemności (stoisko) 12:00 – 16:00
14.00 - 15.00 – Konkursy z nagrodami- prowadzenie Fundacja Marka Kamińskiego
13.00 - 15.00 – Pałac Mlodzieży w Gdańsku: WIELKANOC TUŻ TUŻ!
Warsztaty decoupage - Prowadzący: Iwona Kornacka.
Warsztaty ceramiczne - Prowadzący Witold Rzedzicki.
14.00 - 16.00 – warsztaty artystycznego Decoupage z Pracownią Rękodzięła Mróweczka - Iwona Kogut
15.00 - 16.00 – Występ iluzjonisty Macieja Obuchowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

czwartek, 7 kwietnia 2011

VI Sopockie Integracyjne Targi Pracy

Zapraszamy do wspólnego udziału w VI Sopockich Integracyjnych Targach Pracy 15 kwietnia od 10.00 do 13.00:
W sopockiej Hali Stulecia, przy ul. Goyki 7 już po raz szósty odbędą się Sopockie Integracyjne Targi Pracy. Przedsięwzięcie stanowi odpowiedź na potrzeby osób poszukujących zatrudnienia, nieaktywnych zawodowo osób z niepełnosprawnością, a także wszystkich zainteresowanych odnalezieniem nowych ścieżek kariery zawodowej.

Dowiedz się wszystkiego o projekcie „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II – Weź sprawy w swoje ręce.” i wolontariacie w Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomym. Na targach będą obecne specjalistki projektu – tłumaczka języka migowego, doradczyni zawodowa, trenerka pracy oraz wolontariusze Pomorskiej Jednostki TPG.

Projekt „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II – Weź sprawy w swoje ręce.” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pełni funkcję lidera projektu i wnosi 15% środków na jego realizację.
Więcej na stronie: www.mojapraca.org.pl

III Targi Kariery w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie

6 kwietnia odbyły się III Targi Kariery w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. W targach uczestniczyły firmy oferujące wolontariat, pracę, a także praktyki i staże zawodowe. Można było porozmawiać z coachem i doradcą personalnym, odbywały się także warsztaty pod kierunkiem profesjonalnych trenerów. Jedne z nich – pod nazwą ”Alternatywne metody komunikacji z osobą głuchoniewidomą” – prowadziła Kamila Skalska – wolontariuszka Pomorskiej Jednostki TPG a zarazem trenerka pracy zatrudniona w projekcie „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II – Weź sprawy w swoje ręce.”. O projekcie, jego zasięgu, rodzajach wsparcia i udzielanej pomocy mówił także Koordynator Regionalny – Andrzej Ciechowski oraz Agnieszka Oflakowska – doradczyni zawodowa.


Tekst: Agnieszka Oflakowska