środa, 10 maja 2017

Piątek wernisaż nowej wystawy w Łaźni 2 z audiodeskrypcją!

ZAPRASZAMY na wernisaż nowej wystawy w Łaźni 2 z audiodeskrypcją!

12 maja w piątek o godz. 18:00 w Centrum Sztuki Współczesnej wystawa "Santa Muerte. Lucha Libre. Julia Kurek"

Zapisy na wernisaż i pomoc tłumaczy-przewodników : Noemi Etush 518-240-845.

Projekt Julii Kurek Lucha Libre powstał w oparciu o pobyty rezydencyjne artystki w Meksyku. Pierwszy odbył się we wrześniu 2014 roku, drugi na przełomie sierpnia i września 2016. W cyklu czterech wystaw artystka stara się uchwycić paradoksy rzeczywistości meksykańskiej. Skupia się na tym, co ukryte, niewidoczne na powierzchni. Projekt Lucha Libre będzie próbą pokazania Meksyku z perspektywy emocji ulicy, lęków nawiedzających społeczeństwo.

Oprowadzanie po wystawie "Marzyciele" z audiodeskrypcją

13 maja 2017 r. o godz. 11:00  Muzeum Miasta Gdyni zaprasza osoby z niepełnosprawnością wzroku na oprowadzanie po wystawie „Marzyciele. Don Kichote według Wilkonia” z audiodeskrypcją oraz warsztaty dla osób z niepełnosprawnością wzroku.
 
białe tło, z prawej strony rysunkowy obraz dwóch rycerzy na koniach jadą w lewą stronę, po lewej stronie napis czarno pomarańczowy "Marzyciele Don Kichote według Wilkonia"
Wystawa „Marzyciele. Don Kichote według Wilkonia” prezentuje prace znakomitego polskiego malarza, wybitnego ilustratora i rzeźbiarza – Józefa Wilkonia, które powstały z inspiracji książką Miguela de Cervantesa. Ilustracje odwołują się do europejskiej tradycji malarskiej, a jednocześnie od początku są rozpoznawalne jako dzieło Józefa Wilkonia. Realizm spotyka się w nich z baśniowością, bogactwo kolorów przeplata się z ilustracją monochromatyczną, portrety współwystępują ze scenami zbiorowymi, a krótki plan pojawia się obok horyzontalnych pejzaży. Prace te stanowią malarskie dopełnienie książki o najsławniejszym rycerzu, arcydzieła hiszpańskiej i światowej literatury.

Po oprowadzaniu odbędą się warsztaty „Wilkoń. Na dotyk” dla osób z dysfunkcją wzroku. Uczestnicy inspirując się pracami Józefa Wilkonia stworzą przestrzenne interpretacje poznanych dzieł.

Termin: 13 maja 2017 r. godz. 11:00
Prowadzenie: Izabela Menronk
Wstęp wolny
Zapisy: ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy w muzealnym Ośrodku Edukacji, telefonicznie: 58 662 09 35/36/37 
lub mailowo: edukacja@muzeumgdynia.pl.