sobota, 20 czerwca 2015

Sztuka pod Lupą - zapraszamy na nowy cykl warsztatów plastycznych!

Zapraszamy na cykl zajęć twórczych przeznaczonych dla WSZYSTKICH zainteresowanych odkryciem i/lub rozwinięciem swoich zdolności artystycznych i manualnych. 
Fachowa opieka i prowadzenie w połączeniu ze wspaniałą atmosferą wspierającą proces twórczy, w niezwykły sposób pozwalają oderwać się od codziennych problemów, stresów i zawrotnego tempa życia. 

Gorąco zachęcamy do kreatywnego i twórczego spędzania czasu, dającego mnóstwo satysfakcji zarówno z samego procesu tworzenia, odkrywania swoich talentów i zdolności, jak i własnoręcznie wykonanego dzieła w postaci obrazu, kartki okolicznościowej czy przedmiotu użytkowego.

Spotkania „Sztuki po Lupą” składać się będą z części wykładowej, opartej o pokaz slajdów, albumów z wybranymi dziełami sztuki i wybranymi twórcami malarstwa europejskiego oraz części twórczej podczas której uczestnicy poznają tajniki rysunku, tj: rozwijania zdolności postrzegania, zasad kompozycji, nauki proporcji przedmiotów, postaci, stworzenia nastroju w rysunku oraz poznają techniki malarskie nie tylko na papierze!
;-))

Serdecznie zapraszamy na spotkania ze Sztuką!
Kiedy? Start 26 czerwca 2015 16:00-19:00
Gdzie? Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia Nowy Port, ul.Strajku Dokerów 5. 
Zgłoszenia: Iza Meronk, tel. 696 957 329
Zajęcia będą realizowane w ramach projektu "Rozkochać głuchoniewidomego w samodzielności".

Wyścigi samochodowe osób głuchoniewidomych - zaproszenie do Łodzi!

Łódzka Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym zaprasza nas do współpracy w organizacji wyjątkowego wydarzenia, jakim są pierwsze na świecie wyścigi samochodowe osób głuchoniewidomych.

Kolejnym planem łodzian jest zorganizowanie wyścigów samochodowych osób z równoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu. Uczestnikami będą zarówno osoby, które utraciły możliwość prowadzenia samochodu, jak i ci, którzy nigdy jej nie posiadali. Impreza odbędzie się w Łodzi w dniach 5 - 9 sierpnia 2015. Obejmuje warsztaty przygotowujące do prowadzenia samochodu i sam wyścig na płycie Łódzkiego Lotniska.

Jak to będzie wyglądało? 
Spotkanie będzie trwało aż 5 dni, ponieważ pierwsze 4 dni będą czasem ćwiczeń komunikacji między: osobą głuchoniewidomą – tłumaczem-przewodnikiem – instruktorem jazdy. Dopiero tak dograny zespół będzie gotów do wzięcia udziału w wyścigach. Organizatorzy tłumaczą: "Przygotowując tę imprezę nawiązaliśmy współpracę z instruktorami nauki jazdy, którzy będą posługiwali się opracowanym przez naszych specjalistów specjalnym systemem komunikacji, zadbaliśmy o odpowiednie zaplecze techniczne oraz opracowaliśmy plan szkolenia zawodników, koncentrując się zarówno na komforcie, jak i bezpieczeństwie uczestników. Podczas całego pobytu będą oni pod obserwacją i opieką kadry: tłumaczy-przewodników, tłumaczy języka migowego, ratowników wodnych i instruktorów nauki jazdy. Imprezę uświetnią znane osoby ze świata sportu. Dodatkową atrakcję będzie stanowiło pływanie motorówkami. Wyścigi, jak i przygotowywanie do nich uczestników zostaną udokumentowane na filmie, który powstanie po to by udowodnić, że można przekraczać bariery tam gdzie inni mówią, że nie jest to możliwe."

Pomorska Jednostka TPG dołącza do akcji poprzez udział w rekrutacji uczestników.

Informacje dla zainteresowanych uczestnictwem:

– aby zgłosić chęć uczestnictwa należy wypełnić załączoną ankietę i kartę zdrowia oraz przesłać je na adres tpg.race@tpg.org.pl
– spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy 20 osób, które będą zaproszone do uczestnictwa w warsztatach przygotowujących do prowadzenia samochodu
– warsztaty obejmują naukę jazy samochodami, pływanie motorówkami oraz zajęcia integracyjne
– finałem będą wyścigi samochodowe
– dostanie się do udziału w wydarzeniach nie wiążę się z koniecznością wystartowania w wyścigu ostatniego dnia. Uczestnicy do niczego nie będą przymuszani.
– opłata wpisowa udziału w wydarzeniu dla osób zrekrutowanych to 200 zł (płatne najpóźniej pierwszego dnia uczestnictwa). Jest to jedyny koszt uczestnictwa w imprezie. Osoby, których sytuacja materialna nie pozwala na poniesienie kosztów w tej wysokości zapraszamy do kontaktu z naszą jednostką w celu indywidualnego ustalenia ewentualnej pomocy w tym zakresie;
– pokrywamy koszty warsztatów, noclegu, wyżywienia, obsługę tłumaczy przewodników, tłumaczenie na język angielski, ubezpieczenie i przejazdy na miejscu. Każdy uczestnik będzie miał swojego opiekuna - wolontariusza, który będzie go wspierał podczas pobytu. Nie pokrywamy ceny podróży do Łodzi.
– tłumacz-przewodnik towarzyszący uczestnikowi zakwalifikowanemu do udziału w warsztatach i wyścigach nie ponosi opłaty rekrutacyjnej oraz ma zapewniony nocleg, wyżywienie, przejazdy na miejscu i ubezpieczenie.

Pliki do pobrania: