czwartek, 19 września 2013

NAGRANIE PROGRAMU DLA TVP GDAŃSK

RELACJA Z NAGRANIA PROGRAMU „ŚWIAT NIE JEST TAKI ZŁY”

Środa 18 września była dniem nagrań do cyklicznego programu TVP Gdańsk pt. „Świat nie jest taki zły”. Audycja powstała dzięki dotacji otrzymanej przez Pomorską Jednostkę TPG w konkursie ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Gdańska na realizację zadania publicznego pt. „My też jesteśmy aktywni”. 
W powstającym dziś odcinku, przedstawiliśmy osoby głuchoniewidome w różnych sferach życia społecznego. Zaprezentowaliśmy ich dokonania, zdolności, zainteresowania, pragnienia, możliwości – ale także towarzyszące na co dzień bariery i problemy. 
Opowiedzieliśmy również o działaniach podejmowanych na rzecz środowiska. 
Mamy nadzieję, że podjęta tematyka przyczyni się do przełamania stereotypów i fałszywych przekonań mających ogromny wpływ na postrzeganie i traktowanie osób ze schorzeniami wzroku i słuchu oraz wpłynie na lokalną społeczność a także jej postrzeganie osób niepełnosprawnych. 
Nagrania trwały cały dzień i odbyły się m.in. w górnym foyer Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance, w siedzibie naszej jednostki oraz w przestrzeni publicznej miasta. 
Brały w nim udział osoby głuchoniewidome i specjaliści a jak zawsze wspierały nas tłumaczki – przewodniczki i wolontariusze.

Emisja programu odbędzie się 25 września o godzinie 18.00 na antenie TVP Gdańsk. 

Już teraz zapraszamy na relację fotograficzną z dzisiejszych nagrań :)
fot. IJS