czwartek, 22 października 2015

Andrzej Ciechowski - kandydat z Pomorza na wolontariusza roku 2015 - głosowanie :)


Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym ogłosiło konkurs na Wolontariusza Roku 2015

Każda jednostka wojewódzka nominowała swojego kandydata/kandydatkę. 
Wspólnie z poprzednią koordynatorką wolontariatu Kamilą Skalską i obecną koordynatorką wolontariatu Sabiną Okrój, podjęłyśmy decyzję, że kandydatem Pomorskiej Jednostki TPG do tego zaszczytnego tytułu jest Andrzej Ciechowski. 
Anna Jurkowska

Jak głosujemy? 

Każdy może oddać dwa głosy. I sposób Trzeba kliknąć na link:
https://www.facebook.com/Towarzystwo.Pomocy.Gluchoniewidomym/photos/gm.770992073046736/1179053612110271/?type=3&theater- otworzy się prezentacja sylwetki Andrzeja Ciechowskiego ze zdjęciem - kliknąć "lubię to!" - każde kliknięcie to 1 głos II sposób Głosować można bezpośrednio w biurze Pomorskiej Jednostki za pośrednictwem Kart do Głosowania, dostępnych u pełnomocniczki oraz koordynatorki wolontariatu. Każda wypełniona Karta do Głosowania to 1 głos. Głosowanie trwa od 21 października 2015 roku do 20 listopada 2015 roku

Na stronie głównej TPG można się zapoznać ze wszystkimi sylwetkami nominowanych osób. 
A oto sylwetka Andrzeja - którego wszyscy z pewnością znacie :) 


Andrzej Ciechowski z Pomorskiej JW: najstarszy stażem, najmłodszy duchem 

Andrzej był pierwszym wolontariuszem Pomorskiej JW TPG i w grudniu 2007 roku uczestniczył w jej narodzinach. Obecnie jest najstarszy wiekiem, z najdłuższym stażem, a jednocześnie najmłodszy „duchem”. Doskonale zna środowisko osób głuchoniewidomych, ich problemy i troski, a także realia funkcjonowania organizacji pozarządowych. Z radością poświęca wolontariacko kilkaset godzin rocznie na prace biurowe, organizacyjne i wsparcie podopiecznych. Żartem i uśmiechem potrafi rozładować trudne sytuacje, a w naszej codziennej, czasem niełatwej, pracy wprowadza dobry, pogodny nastrój. Odpowiedzialność, sumienność, nieprawdopodobna pracowitość – to cechy, które charakteryzują Andrzeja. Nie ma spraw dużych czy małych, ważnych czy mniej ważnych – dla Andrzeja są sprawy „do załatwienia”. Z jednakowym zaangażowaniem i zapałem podchodzi do wszystkiego– to typowy człowiek czynu. Andrzej znany jest jako „specjalista do spraw trudnych i beznadziejnych”, ma ogromny dar przekonywania i negocjowania, a to umiejętności bardzo przydatne w naszej codzienności. Aktywnie uczestniczy we wszystkich działaniach Jednostki, przygotowaniach do wydarzeń,, wyjazdów, współprowadzi imprezy klubowe, pomaga w kwestiach finansowych, współtworzy projekty lokalne, reprezentuje TPG i wciąż podnosi swoje kwalifikacje. Otwarty na najbardziej zwariowane pomysły, chętny do pokonywania trudności i szukania niekonwencjonalnych rozwiązań. Jego bezinteresowne działania na rzecz TPG – stojące w przeciwieństwie do wszechobecnej pogoni za majątkiem i karierą – pokazują prawdziwą wartość człowieczeństwa.

wtorek, 20 października 2015

Zapraszamy na warsztaty "Sztuka pod lupą" 23 października w Muzeum Miasta Gdyni!W piątek 23 października 2015 w ramach warsztatów  edukacji artystycznej  "Sztuka pod lupą" idziemy na bardzo ciekawą wystawę „Narodziny Miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym” w Muzeum Miasta Gdyni. Tym razem pod naszą lupą będzie architektura Gdyni! 

Tożsamość miasta współkształtuje jego architektura. Tworząca ramy miejskiej egzystencji Gdynia powstawała gdy w światowej architekturze dokonywała się wielka przemiana. Widzialnym znakiem przemiany, jaką przyniósł architektoniczny MODERNIZM stała się gładka, przeszklona ściana, pomalowana na biało! Jasne, były więc mury gdyńskich urzędów, gdyńskich biurowców, gdyńskich kamienic, gdyńskich willi, gdyńskich bloków. Tak zrodził się mit „białej Gdyni”. Gdynię zrodził MOZÓŁ tysięcy ludzi, którzy za sobą zostawiali dotychczasowe życie, by budować je na nowo. Stworzyli MIASTO, które stało się dumą ich samych i całego kraju. Miasto, które do dziś stanowi symbol sukcesu całego pokolenia Polaków żyjących między dwiema strasznymi wojnami. Opowieść o tym, jak to wszystko się zaczęło chcielibyśmy zaprezentować poprzez wystawę Narodziny miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym. Zapraszamy.


źródło: www.muzeumgdynia.pl

Spotykamy się w piątek 23 października o godzinie 15.30 na Dworcu w Gdańsku Głównym. 

Zapisy na zajęcia: Iza Meronk tel. 696 957 329 
Zajęcia realizowane w ramach projektu 
"Rozkochać głuchoniewidomego w samodzielności" współfinansowanego ze środków PFRON

niedziela, 18 października 2015

Zaproszenie na zajęcia prawno-obywatelskie z Kasią Hebą
Zapraszam na zajęcia prawno-obywatelskie w środę 21 października o godz. 14.30 do 16.30. Trening prawno-obywatelski odbędzie się w siedzibie pomorskiej jednostki TPG przy ul. Bażyńskiego 32.
Zajęcia będą miały charakter praktyczny. Uczestnicy z moją pomocą przygotują profesjonalne pismo do przewoźników kolejowych i do zakładów komunikacji miejskich w trójmieście i nie tylko. Przedmiotem pism będzie n.in. brak komunikatów głosowych w niektórych pociągach, a także problem wyciszania przez kierowców komunikatów w innych pojazdach. Bardzo proszę o przygotowanie wszystkich uwag i zastrzeżeń dotyczących komunikatów głosowych w pojazdach transportu publicznego.
Liczę na waszą aktywność i mam nadzieję, że pismo przyniesie określony skutek. Będziemy oczywiście na bieżąco monitorować sprawę. Uczestnicy z moją pomocą będą zasięgać informacji dotyczących stanu sprawy w instytucjach, do których pismo skierujemy.
Serdecznie zapraszam i proszę o poinformowanie mnie o chęci udziału w zajęciach. Nr tel. 600955443. Jeżeli okaże się, że jest wielu chętnych to zajęcia odbędą się w dwóch grupach. Ułatwi to pracę i będzie to z korzyścią dla Was.

Każdy uczestnik treningu prawno-obywatelskiego, podczas którego będziemy przygotowywać pisma do przewoźników kolejowych i zakładów komunikacji miejskich otrzyma egzemplarz takiego pisma. Osoby niewidome będą miały możliwość otrzymania pisma w brajlu.

Serdecznie zapraszam. 

Katarzyna Heba

zgłoszenia: tel. 600 955 443


Zajęcia będą realizowane w ramach projektu „Rozkochać głuchoniewidomego w samodzielności”.