piątek, 17 czerwca 2016

25-26.06.2016 weekend w Suchym Dębie


Serdecznie zapraszamy na:
- weekend w namiotach;
- plecenie świętojańskich wianków i wrzucanie do wody;
- ognisko świętojańskie;
- zajęcia ruchowe pilates
- zajęcia z robienia (i puszczania w niebo) lampionów;
- zajęcia z robienia aniołków i szycia;
- wspólne gotowanie i grilowanie.


Weekend 25-26.06.2016 spędzamy w Suchym Dębie (u Iwonki Rozbickiej).Wyjeżdżamy samochodami w sobotę rano z Gdańska. Ilość miejsc ograniczona, więc zgłaszajcie się szybko.Każdy przywozi ze sobą trochę jedzenia. Podział zakupów zrobimy po ustaleniu listy uczestników, wówczas również poznamy zapotrzebowanie na wolontariuszy. Przygotujcie śpiwory, ciepłe ubrania, kostiumy kąpielowe – do opalania, przybory higieniczne i DUŻO, DUŻO DOBREGO HUMORU.

Katarzyna od Gotowania i Koni (Podhajska-Średniawa) oraz Iwona Rozbicka

wtorek, 14 czerwca 2016

Wernisaż „New Generation – SIZAK”


Witam,
serdecznie zapraszam na wernisaż wystawy fotografii koreańskiej.To wyjątkowa okazja aby obejrzeć niezwykłe zdjęcia, na dodatek z audiodeskrypcją na żywo.

Wolontariusze, którzy odbywają szkolenie z audideskrypcji specjalnie się przygotowywali na spotkanie z nami. Bardzo proszę o obecność.Zgłoszenia pod nr tel 881 630 932 lub mail ajurkowska@tpg.org.pl

Zapewniamy pomoc tłumaczy - przewodników - w dojeździe i powrocie na/z wystawy. Ania Jurkowska

Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2 zaprasza na Wystawę fotografii koreańskiej pod tytułem „New Generation – SIZAK”.Wernisaż odbędzie się 17 czerwca 2016 (piątek) o godzinie 18:00.Podczas wernisażu zapraszamy do skorzystania z oprowadzania kuratorskiego skierowanego do osób niewidomych i słabowidzących. Wolontariusze odbywający szkolenie ,usłyszeć obraz, będą prowadzić audiodeskrypcję fotografii na żywo.
Kurator wystawy: Kyungwoo Chun
Koordynacja: Olga Jankowska
ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - NOWY PORT
wystawa otwarta od 17 czerwca do 17 lipca 2016
„New Generation – SIZAK” ukazuje nowe oblicze koreańskiej fotografii współczesnej i przedstawia twórczość ośmiu najbardziej utalentowanych młodych fotografów koreańskich. Na wystawie zobaczymy zarówno prace wykorzystujące najnowsze techniki eksperymentalne, jak i prace stworzone w oparciu o techniki klasyczne i inspirowane fotografią historyczną.
Ponadto zaprezentowany zostanie zbiorowy projekt Hommagination (2014), w ramach którego artyści biorący udział w wydarzeniu odcinają się od estetyki i trendów sztuki Zachodu, by skonfrontować się z historyczną fotografią koreańską szukając w niej inspiracji, nowych znaczeń i własnych korzeni. Na wystawie zobaczymy prace takich artystów jak: Ari Kim, Bora Sung, Chankyu Kim, Hyungsik Kim, Jaeyeon Kim, Taejoong Kim, Jungjin Ahn, Taejun Yoon, Youngdon Jung.
Kuratorem wystawy jest Kyungwoo Chun, światowej sławy fotograf oraz wykładowca na Wydziale Fotografii Uniwersytetu Chung-Ang w Seulu. Przegląd miał swoją premierę w Muzeum Fotografii w Seulu a jego kolejną odsłonę gości CSW Łaźnia jako pierwsza placówka europejska. Wystawa w CSW Łaźnia zostanie ponadto rozszerzona o najnowsze prace artystów.
Serdecznie zapraszamy