poniedziałek, 1 grudnia 2014

ROBIMY KARTKI ŚWIĄTECZNE, NAGRYWAMY KOLĘDĘ …

W grudniu zawsze wiele się dzieje…

To przede wszystkim Święta, ale także czas na podziękowania – darczyńcom, sponsorom, osobom zaprzyjaźnionym i tym, które przekazały dla nas 1% podatku, przychylnym instytucjom… Aby wiedzieli, że o nich pamiętamy – jak co roku prześlemy im samodzielnie wykonane kartki świąteczne wraz z serdecznymi życzeniami.

Część prac, będzie można zakupić podczas naszej Wigilii, również po to, żeby wysłać do swoich bliskich; niech te „małe dzieła” ruszają w świat :).

Wielu emocji dostarczyło nam także inne wydarzenie - nagrywanie kolędy na profesjonalnej aparaturze. Poznaliśmy żmudny ale bardzo ciekawy proces powstawania nagrania i aktywnie w nim uczestniczyliśmy. Mamy nadzieję, że premiera kolędy odbędzie się podczas Wigilii Pomorskiej Jednostki a jeszcze przed Świętami ukaże się płyta. Wszystko to dzieje się na warsztatach grupowych – w ramach projektu „Rozkochać głuchoniewidomego w samodzielności”, zwanym fioletowym.

Oto kilka migawek z tych ciekawych zajęć

Zaproszenie do udziału w projekcie „Radosny świąteczny czas osób głuchoniewidomych”


Z przyjemnością informuję, że Pomorska Jednostka TPG realizuje projekt z zakresu działań na rzecz osób niepełnosprawnych, pn. „Radosny świąteczny czas osób głuchoniewidomych”, sfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Projekt umożliwi wspólne przeżywanie magii Wigilii oraz integrację środowiska naszych Podopiecznych, ich rodzin, wolontariuszy oraz kadry Pomorskiej Jednostki TPG. Pragniemy, by ten ciepły grudniowy czas był dla wszystkich wyjątkowy. Cel główny będzie realizowany poprzez udział Uczestników i Uczestniczek projektu w wigilii 7. grudnia oraz w różnych działaniach prowadzonych w dniach poprzedzających to wydarzenie, m.in. wspólne ubieranie choinki, świąteczne dekorowanie sali, nakrywanie do stołów, przyrządzanie potraw wigilijnych. Zajęcia przygotowujące wigilię poprowadzone zostaną w taki sposób aby pozwoliły na wzmocnienie samodzielności osób głuchoniewidomych, zdobycie nowych umiejętności i wiedzy. Nastawione będą także na naukę podejmowania współpracy w grupie oraz współdziałanie.

Podstawowe informacje o projekcie: 

Czas realizacji: 28 listopada – 15 grudnia 2014r.

Uczestnikami/Uczestniczkami projektu mogą być osoby głuchoniewidome – mieszkańcy/mieszkanki miasta Gdańska. 

Uwaga! Zapewniamy pomoc tłumaczy – przewodników podczas dojazdu na spotkania oraz tłumacza języka migowego w trakcie zajęć.

Serdecznie zapraszamy!

WYNIKI WYBORÓW DO RADY KLUBU

29 listopada odbyły się wybory do Rady Klubu Głuchoniewidomych Pomorskiej Jednostki TPG.

W wyniku głosowania, w skład Rady weszły następujące osoby:
- Przewodnicząca - Henryka Machola
- Członek - Danuta Piaskowska 
- Członek - Andrzej Grzenia 
Skład Rady “z urzędu” uzupełniają: Pełnomocnik Jednostki oraz Koordynator wolontariatu, czyli Anna Jurkowska i Kamila Skalska

Bardzo wszystkim dziękuję za przybycie na spotkanie, a tym samym zaangażowanie w działania naszej Jednostki. Szczególne podziękowania za dotychczasową współpracę składam Romanowi Piątkowi, który przez ostatnie kilka lat pełnił funkcję Przewodniczącego. Nowej Radzie Klubu życzę sukcesów, owocnej, harmonijnej, przynoszącej dużo radości i zadowolenia, pracy dla środowiska osób głuchoniewidomych. 
Ania Jurkowska