poniedziałek, 25 lipca 2016

Warsztaty arteterapeutyczne

Rusza rekrutacja na warsztaty artreterapeutyczne
Serdecznie zapraszamy na tradycyjne już warsztaty arteterapeutyczne, które jak zwykle odbędą się w urokliwej Łucznicy koło Pilawy, w dniach 31 sierpnia-12 września 2016 roku.
W programie warsztatów zaplanowano m.in. zajęcia w pracowniach:ceramiki, wikliny i gliny. Okoliczności przyrody w Łucznicy sprzyjają także spacerom, zbieraniu grzybów i owoców lasu, opalaniu się czy nordic walkingowi. Z kolei „magia” dworku sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu wieczorami, na kiedy zaplanowane są m.in. ogniska, zajęcia integracyjne, dyskoteki/dancingi i wieczorki filmowe.
Warsztat realizowany jest w ramach 3. okresu projektowego pn. „Zielone Światło dla Aktywnego Rozwoju Osób Głuchoniewidomych II” współfinansowanego ze środków PFRON.
W tym roku w czasie warsztatów odbędą się także badania w ramach Projektu Usher realizowanego przez Instytut Matki i Dziecka we współpracy z TPG. W projekcie wezmą udział tylko zainteresowane tym osoby z zespołem Ushera. O szczegółach w załączniku „Informacja o projekcie dla osób z zespołem Ushera” oraz „Kryteria włączania do Projektu Usher_ankieta”. Bardzo prosimy wszystkie osoby z zespołem Ushera zainteresowane badaniami związanymi z przyczynami jego występowania do zapoznania się z materiałami. Jednocześnie zaznaczamy, że występowanie zespołu Ushera nie będzie głównym czynnikiem decydującym o rekrutacji na warsztaty.
Zakwaterowanie
Zakwaterowani będziemy w hotelowcu, w kolorowych 3-4 osobowych pokojach z umywalkami; łazienki są na korytarzu. Więcej informacji o ośrodku na stronie www.lucznica.org.pl.
Wpłata własna
Wpłata własna od uczestnika wynosi 200 zł. Nie dotyczy ona tłumaczy-przewodników i tłumaczy języka migowego.
Przejazd do Łucznicy
Informujemy, że nie zwracamy kosztów podróży. 31 sierpnia (czwartek) o godzinie 14:00 możliwy jest wyjazd autokarem sprzed biura TPG w Warszawie, ul. Deotymy 41. Zapewniamy również transport powrotny z ośrodka w Łucznicy do Warszawy w dniu 12 września 2015 r.
Rekrutacja
Wszystkich zainteresowanych prosimy o odsyłanie formularzy zgłoszeniowych z dopiskiem „warsztaty arte 2016” do 9 sierpnia 2016 roku (liczy się data wpływu) w wersji:
– papierowej na adres biura TPG: ul. Deotymy 41, 01-441 Warszawa
– lub elektronicznej na maila: warsztaty@tpg.org.pl
Zgłoszenie musi zawierać oświadczenie, iż w przypadku zakwalifikowania na Warsztaty – uczestnik zobowiązuje się do stosowania Regulaminu uczestnictwa w warsztatach. Zgłoszenia nie zawierające tego oświadczenia – nie będą rozpatrywane. Osoby z zespołem Ushera zainteresowane udziałem oraz w badaniach w ramach Projektu Usher proszone są także o wypełnienie i przesłanie dokumentu „Kryteria włączania do Projektu Usher_ankieta”
Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji/formularze zgłoszeniowe: