piątek, 10 czerwca 2016

Audiodeskrypcja zdjęcia

Poniżej przedstawiamy jedno zdjęcie z zajęć Self-adwokatów, które prowadziła Katarzyna Heba. Zdjęcie zostało wykonane podczas przerwy w warsztatach. Audiodeskrypcję zdjęcia wykonali wolontariusze:Agnieszka, Grzesiek, Przemek i Krystian.
Zdjęcie 1.

Opis Wolontariuszki Agnieszki: 
Na zdjęciu znajduje się 5 osób siedzących przy stole, w pomieszczeniu,w którym są otwarte drzwi. Kobieta na pierwszym planie zajęta jest obsługą telefonu. Osoba na środku zdjęcia ma ubraną jaskrawo-różową bluzkę. W pomieszczeniu znajdują się lustra, w których odbija się okno i tablica.

Opis Wolontariusza Grzegorza:

Na zdjęciu znajduje się stół z widocznym jasnobrązowym blatem. Przy stole siedzi 5 osób. Po lewej stronie siedzi wolontariusz Grzegorz- w ciemnej koszuli. Obok niego,przy sąsiedniej krawędzi stołu siedzi Andrzej w okularach przeciwsłonecznych-ubrany w koszulę z krótkim rękawem. Obok niego kuca tłumaczka-przewodniczka Pani Małgorzata. Przy prawej krawędzi siedzą dwie osoby: Pan Janusz i Pani Bogusia. Pan Janusz jest ubrany w granatową koszulkę polo. Ma na nosie okulary przeciwsłoneczne. Pani Bogusia jest ubrana w krótką bluzkę w kwiaty. Na stole znajdują się okulary przeciwsłoneczne, dwa telefony,teczka i torebka. Za Panem Andrzejem znajduje się lustro, w którym odbijają się 3 osoby,tablica i 2 okna. Za Panem Januszem znajdują się otwarte białe drzwi, a tuż za nimi sąsiadujące pomieszczenie.

Opis Wolontariusza Przemka:

Na środku pomieszczenia szeroki stół. Wokół siedzą osoby; po lewej wolontariusz Grzegorz, po prawej Janusz i Bogusia a między nimi w ciemnych okularach Andrzej. Przy prawym narożniku przykucnęła Gosia i obejmuje ramiona Janusza i Andrzeja.

Opis Wolontariusza Krystiana:

Zdjęcie z zajęć dla Self-Adwokatów. Na około długiego, prostokątnego stołu siedzą uczestnicy: Bogusia, Janusz, Andrzej oraz tłumaczka-przewodniczka Gosia i wolontariusz Grzegorz. W tle za nimi widać lustrzaną szafę, w której odbijają się okna i tablica.

Zajęcia odbyły się w ramach 

„Rozkochać głuchoniewidomego w samodzielności”


środa, 8 czerwca 2016

Zaproszenie na zajęcia kulinarno-krawieckie w piątek 10.06 na godzinę 14:30.

Zapraszam Was serdecznie na zajęcia kulinarno-krawieckie, które odbędą się w najbliższy piątek w siedzibie TPG w pomieszczeniach Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Zajęcia rozpoczynamy o godzinie 14:30. Zgodnie z treścią zawartą w tytule będziemy gotować i szyć.
A co? Przyjdźcie i zobaczcie sami! Obiecuję, że będzie przepysznie (jak zwykle), zaskakująco (nowe danie) i wesoło. Zapraszamy również wolontariuszy. Zgłoszenia uczestnictwa proszę kierować smsem na mój numer 508 102 705, lub mailem na adres katarzyna@linedesign.pl.
Ważne jest, żebyście uprzedzili mnie o swoim uczestnictwie, żeby nie zabrakło nam jedzenia.
Zapraszam,
Katarzyna Od gotowania i Od koni, a obecnie również Od szycia

Zajęcia odbywają się w ramach projektu:
„Rozkochać głuchoniewidomego w samodzielności”Zajęcia z cyklu jak Cię widzą tak Cię piszą 09.06.16 r.

Serdecznie zapraszam w imieniu Marty Pluwak i swoim własnym na zajęcia z cyklu "Jak Cię widzą tak Cię piszą".
Czwartkowe(09.06.16) zajęcia poświęcimy randkom. Niejednokrotnie osoba niepełnosprawna nie wie czy powiedzieć o swojej niepełnosprawności poznanemu znajomemu. Zastanawia się w jaki sposób przekazać tę informację by nie zniechęcić do siebie potencjalnego partnera. Na te i inne wątpliwości związane z tym tematem porozmawiamy w czwartek w godzinach 14.30-17.30 w pomorskiej jednostce TPG przy ul. Bażyńskiego 32.
Serdecznie zapraszamy i gwarantujemy ciekawą formę zajęć. Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać do Marty Pluwak pod nr. 604-776-076 lub do mnie na adres e-mailowy dokkh@univ.gda.pl lub telefonicznie 600955443

Pozdrawiam

K. Heba
Projekt „Rozkochać głuchoniewidomego w samodzielności”

wtorek, 7 czerwca 2016

XI Sopockie Integracyjne Targi Pracy

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji oraz Urząd Miasta Sopotu zapraszają na XI Sopockie Integracyjne Targi Pracy, które odbędą się dnia 16 czerwca 2016 r., w godzinach 10:00-13:00, w Hali 100-lecia Sopotu, przy ul. Goyki 7. 
Sopockie Integracyjne Targi Pracy odbywają się nieprzerwanie od 2005 r., na stałe wpisując się w kalendarz sopockich wydarzeń. Stanowią odpowiedź na potrzeby osób poszukujących pracy, w tym nieaktywnych zawodowo osób niepełnosprawnych. To także wydarzenie dedykowane organizacjom, firmom, przedsiębiorcom poszukującym pracowników oraz instytucjom udzielającym wsparcia osobom z dysfunkcjami. Targi Pracy stanowią również niepowtarzalną okazję do zaprezentowania dobrych praktyk reprezentowanych choćby przez podmioty ekonomii społecznej.
Uczestnictwo w Targach to dobra okazja do przyjrzenia się bieżącej ofercie na lokalnym rynku pracy oraz możliwość zapoznania się z wymaganiami i działalnością potencjalnych pracodawców z różnych sektorów gospodarki Trójmiasta.
Targi Pracy to również szansa na spotkanie się firm z różnych sektorów gospodarki. Stanowią okazję do konsultacji i wymiany doświadczeń, m.in. w zakresie korzyści płynących z zatrudnienia osób z ograniczoną sprawnością.
Polecamy udział w XI Sopockich Integracyjnych Targach Pracy wszystkim osobom poszukującym pracy, chcącym zmiany swojej kariery zawodowej, jak również myślącym o rozpoczęciu działalności gospodarczej. 
Nie chcesz iść sam? Przyłącz się do grupy wyruszającej z TPG (Bażyńskiego 32,Gdańsk).Spotykamy się 16.06.16r o godzinie 8:45 w biurze TPG.
Chętne osoby proszone o zgłaszanie się telefonicznie bądź mailowo:
tel.501969588, sokroj@tpg.org.pl
Sabina Okrój
Zapraszamy;)


poniedziałek, 6 czerwca 2016

Piknik w Babimdole 04.06.16r


W ostatnią sobotę piknikowaliśmy w Babimdole. 
Co robiliśmy? Dobrze się bawiliśmy;) Były konie, strzelanie z wiatrówki, ognicho z kiełbachami, pyszne ciacha i piękna pogoda. Było smacznie, gwarno i wesoło.


niedziela, 5 czerwca 2016

Zaproszenie na wycieczkę do Pragi

Lubisz podróżować, poznawać nowe miejsca, historię?
Jeśli chcesz spędzić niezwykłe 3 dni…

Jedź z nami w dniach 20 – 23 czerwca do Pragi!
Zapraszamy na pierwszą w historii naszej jednostki zagraniczną wycieczkę. Pięknych wrażeń i wspomnień z pewnością nie zabraknie.
Proponujemy miedzy innymi:
§ zwiedzanie Poznania z przewodnikiem,
§ spacer po starówce we Wrocławiu,
§ zwiedzanie Skalnego Miasta w Czechach,
§ wieczorne spacery po czeskich, górskich łąkach,
§ wieczór integracyjny z atrakcjami,
§ zwiedzanie Pragi.

Sprawy organizacyjne:
§ wyjazd o północy z 19. na 20.czerwca (niedziela/poniedziałek) – godzina wyjazdu została tak ustalona ze względu na dojazd osób spoza Trójmiasta; mogą przyjechać wcześniej do biura i tam w grupie oczekiwać na autokar, zjeść wspólna kolację. Osoby z Trójmiasta ostatnimi połączeniami komunikacji miejskiej dotrą na miejsce zbiórki (Gdańsk, ul. Bażyńskiego 32),

§ pokrywamy koszty 2 noclegów, wyżywienia (śniadania i obiadokolacje), opiekę przewodnika, ubezpieczenie, bilety wstępu do obiektów zwiedzanych,
§ powrót autokarem rano dnia 23.06. - wyjazd wieczorem 22.06. (tak abyśmy mogli zobaczyć jeszcze uroczą, nocna Pragę).
Odpłatność:
· osoba głuchoniewidoma – 150 zł
· osoba towarzysząca 280 zł

Osoby, które się zgłoszą, są zobowiązane do wpłacenia przedpłaty w wysokości 50%.
Przez cały czas mamy do dyspozycji autokar, co zapewni wygodę podróży, umożliwi szybsze przemieszczanie się i dotarcie do wielu miejsc.
Informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje Anna Jurkowska do 14 czerwca do godz.14,

tel/sms: 881 630 932 lub mail a.jurkowska@tpg.org.pl
Zapewniamy pomoc tłumaczy – przewodników i tłumaczki j. migowego

Zapraszamy!