poniedziałek, 7 lutego 2011

Relacja z III Karnawałowego Balu Przebierańców

Poustawiane stoły, przygotowane przez wolontariuszy smaczne przekąski, słodkości oraz napoje, bogato ozdobiona kolorowymi balonami i serpentynami sala, zespół muzyczny z nastrojonymi instrumentami w pełnej gotowości, poprzebierani i oczekujący goście – to już czas na rozpoczęcie zabawy!
5. lutego w Pomorskiej Jednostce TPG odbył się bal karnawałowy. Tłumnie zawitał korowód różnorodnych postaci – Pajacyk, Farmerka, małe wróżki i motylki, dwóch Spidermanów, inżynier Karwowski, Kotka, Karateka, Arabka w egzotycznej sukni, pani Zofia z WC, Meksykanka, Pippi, Wiking, Wiosna, Diabełek, Pielęgniarka i wiele innych barwnych, uśmiechniętych postaci. Nagle - przyozdobiona sala - zrobiła się jeszcze weselsza i bardziej kolorowa.
Gdy zaproszeni goście zajęli miejsca przy stole, pełnomocniczka Pomorskiej Jednostki – Anna Jurkowska - Pajacyk oraz koordynator makroregionu – Andrzej Ciechowski – inżynier Karwowski - powitali wszystkich i zainaugurowali rozpoczęcie wspólnej zabawy. Ledwo usłyszeliśmy pierwsze nutki zagrane przez zespół muzyczny a już parkiet został opanowany przez tańczących – pierwsi ruszyli do tańca Basia – Pippi oraz Marek z dziećmi. Znane, lubiane i wpadające w ucho piosenki, zachęciły pozostałych uczestników balu. I tak oto ruszyła zabawa... Konkurs „Kółeczka”, pociąg z inżynierem Karwowskim jako lokomotywą mknący w radosnych pląsach długimi korytarzami Spółdzielni „Sinlol”, obroty i podskoki...„Taniec z gwiazdami” nie miał tylu uzdolnionych gwiazd...
Wspólne tańce przerywane były różnymi atrakcjami. Malowanie masek karnawałowych – to był pierwszy konkurs przeznaczony dla najmłodszych, którzy w tym roku po raz pierwszy tak licznie przybyli na bal. Nasza pomorska rodzina TPG powiększa się ze spotkania na spotkanie. Tym razem również dzieci i wnuki naszych Klubowiczów miały okazję do wspólnej zabawy i integracji Dzieci podzielone na trzy zespoły, malowały kredkami wielkie maski przedstawiające lwa, kota oraz księżniczkę. Po krótkim czasie dumni uczestnicy pokazali swoje dzieła szerokiej publiczności. A było co prezentować! Barwne mini arcydzieła zostały powieszone na ścianie, by wszyscy mogli je podziwiać. W nagrodę za udział w konkursie wszyscy otrzymali pojemniczki na bańki mydlane. Balony unosiły się w powietrzu do końca zabawy.
Po kolejnych tańcach – Jacek – czyli pani Zofia z WC – przeprowadził test „Pomorska Jednostka TPG na wesoło”. Wystartowały trzy drużyny składające się z czterech osób. Nagrody oczywiście otrzymali wszyscy :). Natomiast w konkursie „Jaka to melodia” – bezkonkurencyjny okazał się Jacek, który swoja muzyczną wiedzą i szybkością odpowiedzi, wprawiał wszystkich w osłupienie... W ramach wygranej, jako zwycięzca, wspólnie z zespołem muzycznym zagrał wszystkim na keyboardzie piosenkę „Jak się masz kochanie?”. Ostatnią zabawą były wybory Króla i Królowej balu w dwóch kategoriach – dzieci oraz dorosłych. Wybory odbywały się demokratycznie i każdy z zebranych miał okazję zagłosować na najpiękniejsze przebranie. Było to niezmiernie trudne zadanie - wszyscy uczestnicy wyglądali bajkowo... W kategorii dorosłych tytuły królewskie otrzymali Królowa Agnieszka – Meksykanka oraz Jacek – pani Zofia z WC. W kategorii dzieci - Królową została Kamila, natomiast Królem został Michał. Po koronacji, dla obu par królewskich zespół muzyczny zadedykował taniec. Była to również chwila dla fotoreporterów.
Zapełniony parkiet, uśmiechy na twarzy oraz znikające przekąski świadczyły o tym, że zabawa była wyśmienita. Dobra muzyka, smaczne jedzenie, bezlik atrakcji oraz doborowe towarzystwo zapewniły wszystkim mile spędzony czas. Parafrazując klasyka pozwolę sobie powiedzieć: i ja tam byłam, owocowe soki piłam i świetnie się bawiłam :)

Tekst: Sylwia Przybyszewska – wolontariuszka Pomorskiej JW
Zdjęcia: Anna Jurkowska, Arek Althoff
Filmy: Karol Ciechowski
Montaż: Kamila Skalska, Anna Jurkowska, Andrzej Ciechowski

Zapraszamy do oglądania fotorelacji oraz po raz pierwszy w historii Pomorskiej Jednostki - zapraszamy do obejrzenia filmów!
Dla wytrwałych mamy dodatkowy album ze zdjęciami - TUTAJ.