sobota, 7 listopada 2015

ZAPROSZENIE NA TANECZNY WIECZÓR ANDRZEJKOWY


20 listopada 2015 (piątek)
w godzinach 16.00 – 22.00
sala WTZ, I piętro, ul. Bażyńskiego 32

Kilka spraw organizacyjnych:

  • odpłatność za udział w Andrzejkach wynosi 10 zł/osobę,
  • dla osób spoza Trójmiasta zarezerwujemy noclegi w pobliżu naszej siedziby; odpłatność za nocleg około 35 zł ze śniadaniem,
  • zapewniamy ciepły posiłek, napoje, słodki poczęstunek,


Zgłoszenia:
tel/sms 881 630 932 lub mail a.jurkowska@tpg.org.pl do dnia 16.11.2015

Uwaga:
Zapewniamy pomoc tłumaczy – przewodników w dojeździe i odwiezieniu na Andrzejki oraz wsparcie w dotarciu na miejsce zarezerwowanego noclegu a także wsparcie tłumaczki języka migowego

Do zobaczenia!
Zespół Pomorskiej Jednostki TPG

środa, 4 listopada 2015

Spotkanie z Grażyną Plebanek - Muzeum Emigracji w sobotę!Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza do udziału w projekcie „Literatura bez granic",poświęconym współczesnej polskiej literaturze powstałej poza Polską. Gościem najbliższego spotkania będzie Grażyna Plebanek, autorka bestsellerów i popularna felietonistka – od 2000 roku mieszkająca za granicą. Spotkanie poprowadzi Magdalena Grzebałkowska – reportażystka i autorka m.in. książek „Beksińscy. Portret podwójny" oraz „1945. Wojna i pokój".

Rozmowa z pisarką będzie doskonałą okazją, by zagłębić się w świat emigracyjnych uczuć, emocji i relacji międzyludzkich – na nich bowiem skupia się w swojej prozie. Popularna i ceniona powieściopisarka mieszkała w Sztokholmie, a od kilku lat żyje w Brukseli. W swoich książkach pisze o zderzeniu światów i kultur, które przyciąga ludzi do siebie, ale potrafi także zniszczyć najsilniejsze nawet uczucie.

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy. Równolegle zostaną również zorganizowane warsztaty dla dzieci, tak aby rodzice mogli bez pośpiechu wziąć udział w dyskusji z pisarką. Zapisy na zajęcia dla dzieci: warsztaty@muzeumemigracji.pl.

Grażyna Plebanek – pisarka, autorka bestsellerowych powieści „Nielegalne związki", „Dziewczyny z Portofino", a także „Pudełko ze szpilkami", „Przystupa", „Córki Rozbójniczki" i „Bokserka". Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako dziennikarka dla Agencji Reutera i „Gazety Wyborczej"; felietonistka „Polityki".


Źródło: http://muzeumemigracji.pl/