piątek, 18 listopada 2016

Zaproszenie na Andrzejki

Zdjęcie: Na drewnianym stole klucz oparty o miskę z wodą, w tle zapalona świeca. 
Zapraszamy na:
wróżby andrzejkowe, tradycyjne lanie wosku,
tańce przy muzyce na żywo,
konkursy, wieczór pełen wrażeń
piątek 25 listopada
w godzinach 17.00 – 21.30
ul. Bażyńskiego 32, sala 104

Kilka spraw organizacyjnych:
  • zapewniamy ciepłą kolację i słodki poczęstunek,
  • odpłatność za udział w Andrzejkach wynosi 15 zł/osobę,
  • dla osób spoza Trójmiasta zarezerwujemy noclegi w pobliżu naszej siedziby; odpłatność za nocleg około 35 zł ze śniadaniem.
Zgłoszenia:
tel/sms 881 630 932 lub a.jurkowska@tpg.org.pl do 22.11.2016 r.
Zapewniamy pomoc tłumaczy – przewodników w dojeździe i odwiezieniu na Andrzejki oraz wsparcie w dotarciu na miejsce zarezerwowanego noclegu a także wsparcie tłumaczki języka migowego.
Do zobaczenia!

wtorek, 15 listopada 2016

Zaproszenie na oprowadzania kuratorskie po wystawie "Mapping Europe"

Zapraszamy na oprowadzania kuratorskie po wystawie
"Mapping Europe" Kateriny Mistral, Łaźnia 2 Nowy Port
w ramach projektu Usłyszeć obraz
18.11.2016 r. o godzinie 18:00
Zapewniamy oprowadzanie po wystawie z audiodeskrycją a także wsparcie tłumaczy - przewodników podczas przejazdu na/z wystawy.

Zgłoszenia tel/sms 881 630 932.
Anna Jurkowska.
więcej o wystawie:

http://www.laznia.pl/mainart,358,wystawa_katerina_mistal_mapping_europe.html

poniedziałek, 14 listopada 2016

Zaproszenie na zajęcia prawno-obywatelskie

Zapraszamy na zajęcia prawno-obywatelskie, które odbędą się w najbliższą środę tj. 16 listopada w godzinach 14.30-16.30 w pomorskiej siedzibie TPG przy ul. Bażyńskiego 32.

Tym razem porozmawiamy o prawnych uwarunkowaniach jakie trzeba spełniać podczas organizowania imprez masowych.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam, prosząc jednocześnie o wcześniejsze przesłanie zgłoszenia na adres dokkh@univ.gda.pl lub telefonicznie 600955443.

Katarzyna Heba

Zaproszenie na rekolekcje

Rekolekcje odbędą się w terminie 2 - 4 grudnia 2016 (pierwszy weekend grudnia) w Domach Rekolekcyjnych w Laskach.
Koszt to 100 zł od osoby za całość - tzn. za zakwaterowanie i wyżywienie od piątku do niedzieli (wpłacamy na miejscu, w Laskach do siostry Ludmiły).
Tłumacze-przewodnicy oraz oficjalni wolontariusze TPG uczestniczą bezpłatnie.

Tradycyjnie zapraszamy na kolację o godzinie 19, w piątek 2 grudnia, a pożegnamy się 4 grudnia w niedzielę obiadem, o godzinie 12.30.

Zapewniamy pełną dostępność rekolekcji dla osób ze wszystkimi niepełnosprawnościami (zapraszamy nie tylko osoby głuchoniewidome, ale również np. osoby niesłyszące lub słabosłyszące.) W zależności od potrzeb, które zostaną zidentyfikowane po zamknięciu listy zgłoszeń zapewnione zostanie tłumaczenie na język migowy (w tym, będzie spowiednik znający ten język), zainstalowana zostanie pętla indukcyjna, będzie system FM a także tłumaczenie SPT (Symultaniczny Przekaz Tekstowy). Wykorzystywane w trakcie rekolekcji teksty drukowane są powiększoną czcionką, na indywidualne życzenie może być wykonany wydruk w brajlu lub udostępniona będzie wersja elektroniczna do odczytania np. na notatniku lub monitorze brajlowskim.

Zgłoszenia na rekolekcje proszę kierować bezpośrednio do Grzegorza Kozłowskiego drogą mailową: gkozlowski@tpg.org.pl lub telefonicznie 513 027-651 (najlepiej SMS).
Można również zgłaszać się do Alicji Wiech do biura TPG (tel. (22) 635-69-70).
Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli, 27 listopada. Później możliwe będą jedynie małe korekty.
Tym razem nasze myśli i rozważania dotyczyć będą tematu "Narodzić się na nowo". Poprowadzi je ks. Piotr Markiewicz.
Ważnym, integralnym ale i bardzo atrakcyjnym elementem programu będzie projekcja filmu "Historia Marii", wyświetlanego w polskich kinach od 21 października. Bohaterką jest młoda głuchoniewidoma francuska Maria a opowieść o jej edukacji to wspaniały przykład na to, ile zdziałać może miłość do drugiego człowieka, otwartość na jego potrzeby, wiara w jego potencjał, konsekwencja w działaniu. Dzięki pracy siostry Małgorzaty Maria "rodzi się na nowo" - tak po ludzku zmienia się jej życie ziemskie, ale też duchowe. Być może niektórzy z Was ten film mieli już okazję zobaczyć ale tym razem klimat do ponownego obejrzenia będzie niepowtarzalny, będziemy mogli podzielić się swoimi refleksjami i przemyśleniami na jego kanwie. Film zaopatrzony jest w dobrą, wyraźną audiodeskrypcję, są też napisy dla niesłyszących i słabosłyszących.
Być może niektórych zainteresuje i zachęci do przyjazdu na rekolekcje fakt, że w dniach 1-2 grudnia, w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się kolejna, tradycyjna konferencja oraz wystawa sprzętu dla niewidomych i słabowidzących Reha for the blind organizowana przez Fundację Szansa dla Niewidomych.
Wydarzenie to odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki, na IV piętrze. Program i inne informacje dostępne są tu: http://szansadlaniewidomych.org/1056,xiv-edycja-reha-for-the-blind-in-poland Ponieważ PKiN jest usytuowany w bardzo bliskim sąsiedztwie Dworca Centralnego można przyjechać wcześniej, nawet w południe i najpierw zwiedzić wystawę a potem przejść kilka kroków na w pobliżu usytuowaną stację Metra-Centrum, pojechać na stację krańcową Młociny a tu już tylko autobus 708, który zawiezie do Lasek – wysiadamy na przystanku Sokołowskiego.
Jeszcze raz serdecznie zapraszam i proszę o przekazanie informacji osobom zainteresowanym – zarówno tym, które już na rekolekcjach były lub regularnie bywają ale i tym, którzy jeszcze nigdy nie przyjechali – debiutantów witamy szczególnie ciepło.
Grzegorz Kozłowski

niedziela, 13 listopada 2016

Kultura Dostępna dla miłośników teatru "Portret Damy"

21 listopada (poniedziałek) zapraszamy serdecznie na warsztaty do Teatru Wybrzeże w ramach programu Kultura Dostępna. Zajęcia trwać będą 90 min, odbywają się na Czarnej Scenie Wybrzeża, zwiedzimy Teatr od „kuchni” i zgłębimy tematy podejmowane przez twórców spektaklu „ Portret damy”. 
Uczestnicy warsztatów otrzymają BEZPŁATNE BILETY DO TEATRU! NA SPEKTAKL „PORTRET DAMY” Z AUDIODESKRYPCJĄ i NAPISAMI na 23 listopada czyli na środę, godz 19:00.
Spotykamy się w poniedziałek 21 listopada na warsztatach teatralnych. Zbiórka o 18:45 przed Teatrem Wybrzeże - mamy tylko 6 biletów więc zgłaszajcie się czym prędzej!
Na zdjęciu wspomnienie z ostatnich warsztatów teatralnych do spektaklu „Broniewski". Pani Marianna wraz z córką oraz Panią Elwirą stoją na scenach teatru, w tle ciemnoczerwone rzędy krzeseł, z góry poświata reflektorów. :-))
ZAPRASZAM!
Zapisy: Iza Meronk
696 957 329