piątek, 15 stycznia 2016

Spotkanie z dyrekcją Zakładu Komunikacji Miejskiej
12 stycznia grupa self-advokatów działających przy Pomorskiej Jednostce TPG spotkała się z przedstawicielami Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

W spotkaniu wzięli udział: Roman Piątek, Andrzej Grzenia i Justyna Dubanik.

Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie w odpowiedzi na pismo, które skierowaliśmy do tej instytucji. Dokument stanowił reakcję na problem z jakim spotykają się osoby głuchoniewidome na co dzień, mianowicie komunikaty głosowe w tramwajach gdańskich są zbyt ciche przez co nie spełniają swojej funkcji. Stanowi to przeszkodę w samodzielnym poruszaniu się i naraża na niebezpieczeństwo.

Podczas spotkania z przedstawicielami Dyrekcji ZKM opowiedzieliśmy o tym kim są osoby z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu i jakie mają dla nich znaczenie komunikaty głosowe w autobusach i tramwajach. Zadaliśmy kilka pytań, przedstawiliśmy swoje potrzeby. Była to okazja aby dowiedzieć się jak funkcjonuje system nagłaśniania komunikacji publicznej w Gdańsku, jakie są dalsze plany w tym obszarze. Spotkaliśmy się z dużą otwartością i chęcią do rozwiązania trudności. ZKM podejmie dalsze działania, będziemy też kontynuować współpracę.

Obecnie zadaniem osób głuchoniewidomych jest monitorowanie komunikacji oraz określenie optymalnego poziomu głośności komunikatów.

poniedziałek, 11 stycznia 2016

Veronika Holcová - wystawa Homo Spiritualis


Veronika Holcová - wystawa Homo Spiritualis

Już w najbliższy piątek (15.01) serdecznie zapraszam na wycieczkę do Centrum Sztuki Współczesnej (ul. Jaskółcza 1) w Gdańsku. Tym razem w ramach działań „Sztuki pod lupą” będziemy mieć okazje zobaczyć wystawę wybitnej czeskiej malarki Veroniki Holcovej. Artystka w swojej sztuce bardzo często porusza temat snu, przeczuć, marzeń i podświadomości. Po wystawie oprowadzi nas kurator CSW i opowie o sztuce Veroniki Holcovej.
http://www.veronikaholcova.cz/
https://www.facebook.com/events/1672220373025095/

Zbiórka godz: 14:30 na dworcu głównym w Gdańsku (koło McDonalda). A po wystawie ogrzejemy się przy kawie na starówce, zapraszam;-))!

Zainteresowanych proszę o informacje pod nr tel: 696 957 329
Iza Meronk
Do zobaczenia!!;-))


Zajęcia realizowane w ramach projektu "Rozkochać głuchoniewidomego w samodzielności"

Klub Piłki Dźwiękowej w nowym roku!


Trening Klubu Piłki Dźwiękowej już w środę na sali gimnastycznej GOKF.
Zapraszamy osoby głuchoniewidome i wolontariuszy, którzy chcą sprawdzić swoich sił w grze. Od nowego roku zajęcia odbywają się na profesjonalnej sali gimnastycznej W GOKFie, gdzie rozkleimy nasze boisko.

Spotykamy się w środę 13 stycznia o 14.30 w TPG na ul. Bażyńskiego weźmiemy ochraniacze, piłkę, gogle  i wspólnie przejdziemy na salę GOKF. 

Zapisy na zajęcia u Kamili Skalskiej kskalska@tpg.org.pl lub 669902077

Zajęcia są realizowane w ramach projektu "Rozkochać głuchochoniewidomego w samodzielności"