piątek, 1 czerwca 2018

Zaproszenie do udziału w projekcie dotyczącym wsparcia przez tłumaczy - przewodników

Z radością informujemy, że Pomorska Jednostka TPG otrzymała dotację ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych przez Miasto Gdańsk, na realizację zadania publicznego pt. „Rozwój usług asystenckich przez tłumaczy - przewodników skuteczną formą wsparcia w procesie aktywizacji osób głuchoniewidomych II”. Celem projektu jest pomoc w rozwoju samodzielnego funkcjonowania osób głuchoniewidomych z terenu miasta Gdańska oraz upowszechnienie usługi tłumaczy – przewodników. 

Jeśli potrzebujecie Państwo wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, prosimy o kontakt.


Podstawowe informacje o projekcie
Czas realizacji projektu: od 1 czerwca do 31 grudnia 2018 roku.
Uczestnikami/Uczestniczkami projektu mogą być wyłącznie mieszkańcy/mieszkanki miasta Gdańska.
Zapotrzebowanie na usługę tłumacza - przewodnika przyjmuje: Anna Jurkowska (koordynatorka projektu)
telefonicznie lub smsem na nr tel. 509 611 305
mailowo  na adres: a.jurkowska@tpg.org.pl


Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!                                                                                  

poniedziałek, 28 maja 2018

Pokaz filmów z audiodeskrypcją na Uniwersytecie Gdańskim25 maja 2018 roku uczestniczyliśmy w pokazie filmów z audiodeskrypcją, przygotowanym przez studentów Translatoryki z Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego. Była to już piąta edycja tego wydarzenia, a tegoroczny temat przewodni – to technologia i jej wpływ na nasze życie. Jak się okazało, nie zawsze pozytywny.


Jeden z filmów - "The iMom", prezentował alternatywne rozwiązanie dla obowiązków związanych z opieką na dzieckiem. Niektórzy współcześni rodzice mają niewiele czasu na rodzicielstwo, są przemęczeni, a także nie potrafią zajmować się swoim potomstwem. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi iMom – robot wykorzystujący sztuczną inteligencję, który jest nianią najlepszą z możliwych. Czy jest ona jednak idealnym rozwiązaniem? Czy jest niezawodna? Czy można jej w pełni zaufać? Okazuje się, że nie do końca...


Kolejny film uzmysłowił nam, jak wszechobecne budziki zawładnęły naszym czasem a pośpiech i punktualność rządzą codziennością.Pokaz podzielony był na dwie części. Pomiędzy nimi znalazła się chwila na przerwę kawową i słodki poczęstunek, a także możliwość wymiany opinii o filmach.
Uczestnicy wypełnili także krótkie ankiety, w których dzielili się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami na temat zaprezentowanych treści oraz przygotowanej audiodeskrypcji.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu!