wtorek, 16 lutego 2016

Relacja ze spotkania z Dyrektorem SKM ds. marketingu w ramach treningu prawno-obywatelskiego

W dniu 6.02.2016 r. w ramach treningu prawno-obywatelskiego odbyło się spotkanie Grupy Inicjatywnej TPG pod przewodnictwem Katarzyny Heba z panem Marcinem Głuszkiem, Dyrektorem SKM ds. marketingu w sprawie poprawy:
  • Nagłośnienia komunikatów głosowych zarówno w wagonach jak i na peronach SKM
  • Czytelnych i lepiej podświetlonych tablic informacyjnych 
  • Bezpieczeństwa korzystania ze składu SKM i na peronach 
  •  Bezpiecznego wejścia/wyjścia (wsiadania/wysiadania) ze składu SKM 

Dyrektor SKM zapewnił nas,że zajmie się poprawą funkcjonowania SKM i uczyni wszystko co jest możliwe aby składy SKM i perony należące do spółki były w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnością słuchu i wzroku.
Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a obie strony liczą na dalszą konstruktywną współpracę. Dyrektor SKM zaprosił naszą Grupę do przetestowania najnowszego składu SKM (prosto z fabryki), ciekawostką jest wysuwany stopień/podest jako adaptacja do wysokości peronu co ma poprawić bezpieczeństwo i komfort wsiadania/wysiadania poprzez zmniejszenie szczeliny pomiędzy stopniem a peronem.
                                                                                                                                                          Janusz Jach


Zajęcia odbywają się w ramach projektu "Rozkochać głuchoniewidomego w samodzielności".
  

poniedziałek, 15 lutego 2016

Warsztaty edukacyjne - Integracyjna Gra Miejska w Krakowie (27.02-01.03.16)    Serdecznie Zapraszamy na Warsztaty edukacyjne pod nazwą "Integracyjna Gra Miejska", które odbędą się w dniach 27 luty - 1 marzec 2016 roku w Krakowie. Ich organizacją we współpracy z Biurem centralnym zajmie się Małopolska Jednostka TPG.

W ich czasie uczestnicy będą mogli ze wsparciem mieszkańców Krakowa odkrywać jego piękno: historię, teraźniejszość, charakterystyczne i mniej znane zabytki miasta  i jego okolic.
Warsztaty realizowane będą metodami aktywnymi zachęcającymi wszystkich chętnych do zdobywania wiedzy o stolicy Małopolski. Przed chętnymi dużo spacerów i spotkań.

Warsztaty rozpoczną się 27-go lutego o godzinie 13:00 spotkaniem organizacyjnym w miejscu zakwaterowania – Hotelu Optima na ul.Malborskiej 65
Szczegółowy dojazd znajdziecie Państwo na stronie: http://www.krakow-optima.pl/lokalizacja/

O zgłaszanie się na warsztaty prosimy do 22-go lutego pod adres mailowy pani Jadwigi Bobeł, która zajmie się ich przyjmowaniem: jadwiga_bobel@interia.eu oraz z kopią na adres: warsztaty@tpg.org.pl w tytule umieszczając "Zgłoszenie na warsztaty edukacyjne w Krakowie 2016".

O udziale w warsztatach decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Przypominamy, że nie zwracamy kosztów przejazdu.

Udział w spotkaniu wynosi 50 zł. Opłata ta nie dotyczy wolontariuszy, tłumaczy-przewodników i tłumaczy języka migowego.
Można wpłacać ją na konto 97 1560 0013 2000 1706 5129 9506 do 22-go lutego z dopiskiem "Warsztaty edukacyjne w Krakowie 2016".

   Warsztaty realizowane są ze środków będących w dyspozycji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach realizacji II okresu realizacji projektu „Zielone światło dla aktywnego rozwoju osób głuchoniewidomych II”.


Serdecznie zachęcamy do udziału!


Jeśli jesteś zainteresowany,wypełnij zgłoszenie ----->