wtorek, 17 listopada 2015

Środa i sobota z kulturą bez barier

Zapraszamy na dwa wyjątkowe spotkania !
Środa - 18 listopada - Gdańsk
Sobota -21 listopada - Gdynia

„Selma” bez barier w Gdańsku!

18 listopada 2015(środa) godz. 18:00 – KinoPort – Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2(Gdańsk, Strajku Dokerów 5) - pokaz filmu “Selma” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących


Jest legendą, laureatem pokojowej nagrody Nobla i człowiekiem, który zmienił Amerykę. Jego najbardziej znane zdanie brzmi „Mam marzenie” i to w imię tego właśnie marzenia porwał setki tysięcy czarnych Amerykanów do pokojowych starań o równouprawnienie. Martin Luther King, gdyby nie został zastrzelony, miałby 86 lat i sam mógłby recenzować film, który opowiada jego historię. 

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza wszystkich na pokaz „Selmy” w reżyserii Avy Duvernay. Projekcja, opatrzona audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, odbędzie się 18 listopada 2015 roku w KinoPort - Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 (Gdańsk, ul. Strajku Dokerów 5). Początek o 18:00

Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc jest jednak ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska: rezerwacje@kulturabezbarier.org, tel. kom. 512 396 475.Gdynia bez barier! - spektakl “Okno na parlament”

21 listopada (sobota) o godz. 19:00 – Teatr Muzyczny w Gdyni – spektakl “Okno na Parlament”, godz. 18:00 – warsztaty do spektaklu, zbiórka przy kasie Nowej Sceny

Blisko dwie godziny oczyszczającego śmiechu, tak o spektaklu „Okno na parlament” w Teatrze Muzycznym w Gdyni rozpisywała się Wyborcza. 

21 listopada (sobota) o godz. 19:00 zapraszamy osoby niewidome i niesłyszące na dostosowany do ich potrzeb spektakl „Okno na Parlament” w reżyserii Marcina Sławińskiego. Musical ten będzie opatrzony audiodeskypcją i napisami dla niesłyszących! Dodatkowo dla naszych odbiorców zostanie przygotowany warsztat o przedstawieniu! Warsztat zaczyna się o 18:00, zbiórka przy kasie Nowej Sceny.

Dysponujemy 30 bezpłatnymi biletami dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu, którzy pozytywnie odpowiedzą na nasze zaproszenie!

Bilety można zamawiać u Ani Żórawskiej. Tel. kom 512 396 475, rezerwacje@kulturabezbarier.org

Koniecznie włączcie się w Teatrosferę bez barier!


Więcej o spektaklu:

W OKNIE NA PARLAMENT główny bohater jest ministrem, który zafundował sobie na konto rządu apartament we wspaniałym hotelu, by tam spędzić noc z kochanką. Jednak romans zakłóca szereg niecodziennych postaci m.in. gapowaty sekretarz, wścibski kierownik hotelu, tajemnicza szafa i... trup!

Szalone tempo i zaskakujące zwroty akcji to tylko niektóre z wielu określeń pasujących do twórczości docenianego przez widzów i krytyków angielskiego dramaturga, laureata Order of the British Empire. Najważniejszym czynnikiem decydującym o ogromnej popularności twórczości Raya Cooneya jest HUMOR.