środa, 31 października 2012

Kilka słów refleksji … Pani Danuty Piaskowskiej


Do Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomych należę od roku 2009. Pierwszymi osobami, z którymi się spotkałam byli Andrzej Ciechowski –koordynator i Ania Jurkowska –pełnomocnik PJW.
To od nich otrzymałam bardzo dużo wsparcia.
Byli ze mną w trudnym momencie mojego życia i są dalej. Zawsze wysłuchają, służą radą i pomocą.
Dziękuję Wam za to.
To dzięki Andrzejowi i Ani poznałam Kasię Matejczyk –psychologa. Godziny spędzone z Kasią, która krok po kroku dążyła do zmian na lepsze w moim życiu. Byłam osobą bardzo skrytą, nieśmiałą, wycofaną z życia. Myślałam, że w sumie nic mi się od życia już nie należy.
Kasia niestrudzenie powtarzała, że muszę zacząć od siebie, muszę zrobić coś dla siebie. Każdy z nas musi sam przeżyć swoje życie.
Dziękuję Kasiu, za terapię za to, ze pokazałaś jak dążyć do celu i jak być szczęśliwą.
Będąc podopieczną TPG brałam udział w projektach ‘’Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy” – od 2009 roku.
Uczestniczyłam w warsztatach aktywizacji zawodowej w Bydgoszczy.
Program obejmował zajęcia z zakresu psychoedukacji z elementami doradztwa zawodowego oraz kreowania wizerunku osobistego z elementami wizażu.
W ramach projektu ukończyłam szkolenie zawodowe ‘’Operator wprowadzania danych’’. Program warsztatów był bardzo intensywny, ale znaleźliśmy czas na poznanie innych uczestników warsztatów oraz wspólną integrację. Były wieczory karaoke, nauka tańca oraz zwiedzanie Bydgoszczy.
Jestem pełna optymizmu, że zdobyta wiedza i umiejętności będą fundamentem do dalszego mojego osobistego rozwoju.
W ramach projektu otrzymałam pomoc w postaci aparatu słuchowego i sprzętu optycznego. Dziękuję za okazaną pomoc i wsparcie Kamili Skalskiej , Sylwii Przybyszewskiej, Dominice Godlewskiej, Oli Piotrowskiej, Marzenie Michalik, z którą obecnie uczę się orientacji przestrzennej.
W TPG jestem weteranem. Przeżyłam tu bardzo dużo miłych chwil.
Brałam udział w spotkaniach klubowych, wycieczkach, olimpiadach, kuligach, andrzejkach, uroczystych wigiliach czy balach przebierańców.
Jesteście dla mnie jak rodzina.
DZIĘKUJĘ!
Danuta Piaskowska

Projekt „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II – Weź sprawy w swoje ręce.” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pełni funkcję lidera projektu i wnosi 15% środków na jego realizację.
Więcej na stronie: www.mojapraca.org.pl