czwartek, 15 listopada 2012

XX JUBILEUSZOWY KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY ECEKON


BARBARA KARLIK
harfiarka
zapraszamy na koncert pt:
"Muzyka ze wzgórz Irlandii i stepów Rohanu"
17 listopada (sobota) 2012
godzina 18.00
wstęp wolny

Zapraszamy do wysłuchania tradycyjnych utworów irlandzkich i szkockich, a także pieśni zainspirowanych książkami fantasy oraz muzyki dawnej zapisanej od irlandzkich harfiarzy. Wszystkie te utwory zostaną zagrane na replice XVI wiecznej Harfy Królowej Marii, której oryginał wystawiony jest w muzeum w Edynburgu.

Sala koncertowa Orkiestry Vita Activa
Gdańsk, ul. Aksamitna 4a
zorganizowany przez
Europejskie Centrum Edukacji Kulturalnej Osób Niepełnosprawnych działające w ramach PSOUU – Koło w Gdańsku przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
To już XX Jubileuszowy Koncert organizowany w ramach projektu ECEKON. Jest to program edukacji osób niepełnosprawnych i jednocześnie skierowany do szerokiego grona słuchaczy, miłośników muzyki, oryginalnych wykonań i aranżacji. Edukacja prowadzona jest w różnorodnej formie, w postaci: nauki gry na instrumentach, tworzeniu kameralnych zespołów muzycznych, uczestnictwie w życiu muzycznym i kulturalnych oraz organizacji koncertów umuzykalniających. Jednym z celów koncertów jest spotkanie z różnymi rodzajami muzyki. Koncerty te są skierowane do słuchaczy i miłośników muzyki, niezależnie od wieku, sprawności czy wykształcenia muzycznego. Organizatorzy koncertów ze szczególną dbałością zwracają uwagę na dobór wykonawców i repertuaru. Program każdego koncertu jest poświęcony określonemu stylowi muzyki, instrumentarium lub epoce. Jest możliwość spotkania z muzyką w wykonaniu artystów najwyższej klasy z trójmiejskiego środowiska muzycznego, wirtuozów, solistów oraz nauczycieli i uzdolnioną młodzież, uczniów szkół muzycznych Tym razem będzie okazja poznać muzykę inspirowaną kulturą irlandzką i szkocką.
Dodatkowe informacje:
ECEKON, -: www.ecekon.pl,
Barbara Karlik - www.harfiarka.pl

Organizator:
Ryszard Popowski – tel. 606-409-160
Jan Romańczuk – tel 605-329-076