wtorek, 26 lipca 2011

Festyn Rodzinny w Przyjaźni i... nadzieja na nowe przyjaźnie

Drogą mailową dotarła do naszej Jednostki nietypowa prośba... o pomoc finansową w organizacji Festynu Rodzinnego. Zwrócił się z nią sołtys położonej niedaleko Gdańska wsi – o pięknej nazwie Przyjaźń – Pan Krzysztof Krasowski. Nie mogąc zaofiarować innego wsparcia, postanowiliśmy zorganizować dla mieszkańców Przyjaźni i okolic Białą Sobotę, w ramach której przeprowadzimy bezpłatne badania słuchu. Niezawodna okazała się firma Audiofon, która zawsze chętnie uczestniczy w akcjach społecznych. Swoje usługi pielęgniarskie zaoferowała, kolejny już raz, Małgosia Wegner.

Ponadto, na naszym stoisku, mieszkańcy i goście Festynu Rodzinnego będą mogli – dzięki symulatorom – zapoznać się z różnymi schorzeniami okulistycznymi i ich następstwami funkcjonalnymi, poznać elementy języka migowego, alfabet Lorma, dowiedzieć się o działalności Pomorskiej Jednostki TPG. Zaprezentujemy również główne założenia projektu „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II – Weź sprawy w swoje ręce.”.

Liczymy na owocną integrację, aktywne spędzenie wolnego czasu, nawiązanie nowych znajomości a przede wszystkim – na to, że wielu mieszkańców skorzysta z możliwości bezpłatnego zbadania słuchu, poziomu cukru i ciśnienia krwi. Mamy nadzieję, że nasz udział w tej akcji pozwoli propagować w regionie działalność Pomorskiej Jednostki TPG oraz problematykę osób z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu.

Festyn Rodzinny w Przyjaźni odbędzie się w sobotę 30.07.2011r. w godzinach 14.30 – 2.00.

Więcej informacji o Festynie można uzyskać na stronie www.mojaprzyjazn.plWyświetl większą mapę