poniedziałek, 18 grudnia 2017

Wszyscy wszystkim ślą życzenia…

W niedzielę 10 grudnia 2017 w Pomorskiej Jednostce TPG odbyła się uroczysta, okrągła 10 Wigilia. Nastrój jak zawsze świąteczny, wyjątkowy. Stoły przykryte białymi obrusami, przyozdobione owocami, słodyczami, świecami. Na parapetach świece i przeróżne ozdoby i cudeńka. Obowiązkowo piękna choinka.

Anna Jurkowska przywitała wszystkich przybyłych gości, następnie popłynęły życzenia dla nas od Ani oraz przekazała nam życzenia, od osób, które nie mogły w tym dniu uczestniczyć w naszej uroczystości. Ania Jurkowska wspomniała o Kasi Szady i Ani Bik, które w tym roku odeszły od nas, to dla nich były pozostawione puste miejsca przy stole. Minutą ciszy uczciliśmy ich pamięć. Potem wspólnie łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Muzyczną oprawę Wigilii stworzyli Karol i Andrzej i oczywiście kolędy, które wspólnie śpiewaliśmy. Na stołach sałatki, barszcz czerwony, paszteciki, śledziki, ciasta i inne pyszności. Naszą Wigilię zaszczycił swoją obecnością Radosław Dudycz, lekkoatleta polski, którego znamy z Olimpiady. On także złożył nam życzenia świąteczne. 

Piękne życzenia i smaczne, cudnie przyozdobione pierniczki przyjechały do nas prosto z Krakowa od Marzeny, Marcina i Jagódki. Pod koniec uroczystości odbyła się loteria, z której środków zostanie wydany jubileuszowy kalendarz jednostki na 2018 rok. Za zorganizowanie Wigilii, za poświęcony czas, za rodzinną atmosferę Wszystkim bardzo dziękuję.

Dziękuję Ani Jurkowskiej, Heni Macholi za przygotowanie, Kamili Skalskiej za tłumaczenie na język migowy i piękne miganie kolęd. Przewodnikom, wolontariuszom młodszym i starszym, za ich ogromną pracę i poświęcenie.

Dziękuję Marzenie, Marcinowi i Jagódce za to, że dzielicie się z nami dobrym słowem, życzeniami i słodkościami, dziękujemy za pamięć i dobre serce.

Zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2018.
Danuta Piaskowska
Galeria Fotografii: