poniedziałek, 28 maja 2018

Pokaz filmów z audiodeskrypcją na Uniwersytecie Gdańskim25 maja 2018 roku uczestniczyliśmy w pokazie filmów z audiodeskrypcją, przygotowanym przez studentów Translatoryki z Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego. Była to już piąta edycja tego wydarzenia, a tegoroczny temat przewodni – to technologia i jej wpływ na nasze życie. Jak się okazało, nie zawsze pozytywny.


Jeden z filmów - "The iMom", prezentował alternatywne rozwiązanie dla obowiązków związanych z opieką na dzieckiem. Niektórzy współcześni rodzice mają niewiele czasu na rodzicielstwo, są przemęczeni, a także nie potrafią zajmować się swoim potomstwem. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi iMom – robot wykorzystujący sztuczną inteligencję, który jest nianią najlepszą z możliwych. Czy jest ona jednak idealnym rozwiązaniem? Czy jest niezawodna? Czy można jej w pełni zaufać? Okazuje się, że nie do końca...


Kolejny film uzmysłowił nam, jak wszechobecne budziki zawładnęły naszym czasem a pośpiech i punktualność rządzą codziennością.Pokaz podzielony był na dwie części. Pomiędzy nimi znalazła się chwila na przerwę kawową i słodki poczęstunek, a także możliwość wymiany opinii o filmach.
Uczestnicy wypełnili także krótkie ankiety, w których dzielili się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami na temat zaprezentowanych treści oraz przygotowanej audiodeskrypcji.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu!

1 komentarz:

  1. Bardzo dobrze że są teraz takie pokazy filmowe.Im więcej takich pokazów to lepiej dla ludzi.

    OdpowiedzUsuń