wtorek, 13 lutego 2018

"Refleksje na temat Głuchoślepoty: Dłonie i Dotyk"

Dzięki Perkins School for the Blind możemy oglądać serię bardzo ciekawych filmów.
Dziś prezentujemy pierwszy film z Polskimi napisami: "Refleksje na temat Głuchoślepoty: Dłonie i Dotyk".

W tej transmisji, Barbara Miles, znana autorka i wykładowczyni, omawia unikalne funkcje dłoni służących osobom, które są głuchoniewidome. Dla osób z wadami wzroku i słuchu dłonie stają się oczami, uszami i głosem. Uświadomienie sobie przez Barbarę, że dłonie mają tak wiele ważnych ról, zmieniło sposób, w jaki wchodzi w interakcje z rękami dzieci, które są głuchoniewidome.

Rozdziały: 1 - Wprowadzenie; 2 – Dotyk, jako ważny element w uczeniu się dla większości ludzi głuchoniewidomych ; 3 – Jak kultura wpływa na dotyk ; 4 - Funkcje rąk dla osób głuchoniewidomych; 5 - Interakcja z osobami, które są głuchoniewidome; 6 – Dotyk, jako podstawa nauki języka.

Polskie napisy stworzyła grupa wolontariuszy Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym. Wielkie podziękowania dla Magdaleny Hasiewicz i Grzegorza Rybickiego ! Wystarczy kliknąć w ustawienia napisów i wybrać język polski.

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym to jedyna ogólnopolska organizacja wspierająca osoby głuchoniewidome mająca 13 jednostek wojewódzkich! Pamiętaj o nas rozliczając swój podatek.
Dla nas Twój 1% ma znaczenie.
➡ KRS: 0000 109 895

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz