W piątek 23 października 2015 w ramach warsztatów edukacji artystycznej "Sztuka pod lupą" idziemy na bardzo ciekawą wystawę „Narodziny Miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym” w Muzeum Miasta Gdyni. Tym razem pod naszą lupą będzie architektura Gdyni!
Tożsamość miasta współkształtuje jego architektura. Tworząca ramy miejskiej egzystencji Gdynia powstawała gdy w światowej architekturze dokonywała się wielka przemiana. Widzialnym znakiem przemiany, jaką przyniósł architektoniczny MODERNIZM stała się gładka, przeszklona ściana, pomalowana na biało! Jasne, były więc mury gdyńskich urzędów, gdyńskich biurowców, gdyńskich kamienic, gdyńskich willi, gdyńskich bloków. Tak zrodził się mit „białej Gdyni”.
Gdynię zrodził MOZÓŁ tysięcy ludzi, którzy za sobą zostawiali dotychczasowe życie, by budować je na nowo. Stworzyli MIASTO, które stało się dumą ich samych i całego kraju. Miasto, które do dziś stanowi symbol sukcesu całego pokolenia Polaków żyjących między dwiema strasznymi wojnami.
Opowieść o tym, jak to wszystko się zaczęło chcielibyśmy zaprezentować poprzez wystawę Narodziny miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym.
Zapraszamy.
Spotykamy się w piątek 23 października o godzinie 15.30 na Dworcu w Gdańsku Głównym.
Zapisy na zajęcia: Iza Meronk tel. 696 957 329
Zajęcia realizowane w ramach projektu
"Rozkochać głuchoniewidomego w samodzielności" współfinansowanego ze środków PFRON
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz